TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 17-06-2021 19:38   Güncelleme : 17-06-2021 20:43

VEFAT EDEN HALİL MERT ÖĞRETMEN DUALARLA ANILDI

VEFAT EDEN HALİL MERT ÖĞRETMEN DUALARLA ANILDI

VEFAT EDEN HALİL MERT  ÖĞRETMEN DUALARLA ANILDI

VEFAT EDEN HALİL MERT

ÖĞRETMEN DUALARLA ANILDI

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen sene vefat eden Edebiyat öğretmeni Halil Mert’in seneyi devriyesi anısına düzenlenen anma programı yapıldı

Vefat eden Edebiyat öğretmeni Halil Mert’in yazdığı şiirleri toparlayarak

“İzler Halil Mert” isimli kitabı oluşturan Mustafa Çiçek, Hayrullah Türker, Ekrem Polat, Enes Öksüz ve Yetkin Hikmet; Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halil Mert anısına düzenlen anma programında şiirleri tek,tek seslendirdiler.

Halil Mert anısına düzenlen anma programına Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, çok sayıda öğretmen, öğrencileri, ailesi ve sevenleri katıldı.

Edebiyat öğretmeni Halil Mert’i anlatmak üzere sahneye çıkan sevdikleri onun yazdığı şiirleri de programa katılanlara okudular.

Programda konuşma yapan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan “Rahmetli hocamız Halil Mert benimde yakinen tanıdığım, sevdiğim değer verdiğim bir komşumdu. Allah rahmet eylesin, kendisini rahmetle yâd ediyorum.

Tüm sevenlerine ve ailesine tekrardan başsağlığı diliyorum.

Değerli hocamızın yazdığı şiirleri kitap haline dönüştürenlere ve bu anma programının düzenlenmesine emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, bu vesile ile tüm şehitlerimizi de rahmetle ve minnetle anıyorum ”dedi.