TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 03-06-2021 19:06   Güncelleme : 03-06-2021 19:09

HALK EĞİTİM YIL SONU SERGİSİ

HALK EĞİTİM YIL SONU SERGİSİ

HALK EĞİTİM YIL SONU SERGİSİ

HALK EĞİTİM YIL SONU SERGİSİ

Akyazı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün 2020-2021 yılı Eğitim Öğretim yılı faaliyetlerinde üretilen ürünler sergilendi.

Akyazı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kapalı spor salonunda gerçekleştirilen 2020 – 2021 Eğitim öğretim yılında üretilen ürünlerin sergilendiği yılsonu sergisi ve öğrenme şenliği etkinliğinin açılış programına Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve Belediye Başkanı Bilal Soykan katılım sağladılar.

Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Muammer Düzcan konuşmasın; Halk Eğitim merkezlerinde her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir.

Bu doğrultuda 2020 - 2021 Eğitim Öğretim yılında pandemiden dolayı kurslara ara verilmesine rağmen

223 mesleki ve teknik kurs,

66 genel kurs,

10 okuma yazma kursu,

olmak üzere toplam 299 kurs açtık.

Bu kurslardan 3949 bayan - 569 erkek olmak üzere

toplam 4518 kursiyerimiz sertifika almıştır.

Ayrıca üniversiteye hazırlık Destekleme ve Yetiştirme kursumuzda 143 öğrenciyle devam etmektedir.

Kurslarımızın yanında Açık Öğretim ortaokul da 281, Açık öğretim Lisesinde 1615 kayıtlı öğrencimiz bulunmaktadır.

Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda bizler idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz ,öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber pandemiye rağmen başarılı bir eğitim yılı geçirmiş bulunmaktayız.”

Muammer Düzcan’ın konuşmasının ardından öğretmenliklerini Sezai Yolcuoğlu, Aydın Demiröz ve Neslihan Can’ın yaptığı Karate, Judo ve çocuklar judo takımlarının gösterilerine yer verildi.

Kapalı spor salonu içindeki serginin açılışı Kaymakam Yakup Güney ve Belediye başkanı Bilal Soykan tarafından yapıldı.

Oldukça kalabalık bir davetlinin katıldığı sergiyi Müdür yardımcısı Yusuf Matara ve Kurs öğretmenlerinden Fatma Oğuz’un rehberliğinde gezen Kaymakam Güney ve beraberindeki davetliler tüm reyonları gezerek kurs öğretmeni ve öğrencilerinden bilgi aldı. Kaymakam Güney ve beraberindekiler sergilenen el işi göz nuru eserleri çok beğendiklerini belirterek Halk Eğitimi yetkilileri ve kurs öğretmenleri ile kursiyerleri tebrik ettiler.