TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 27-05-2021 13:59   Güncelleme : 27-05-2021 13:59

ATSO'DAN 2021 YILI NEFES KREDİSİ MÜJDESİ VE DETAYLARI

ATSO'DAN 2021 YILI NEFES KREDİSİ MÜJDESİ VE DETAYLARI

ATSO'DAN 2021 YILI NEFES KREDİSİ MÜJDESİ VE DETAYLARI

ATSO'DAN 2021 YILI NEFES KREDİSİ MÜJDESİ VE DETAYLARI

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle iktisadi açıdan da etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini, dile getiren Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası başkanı BAYRAKTAR , girişimlerimizin sonuçlarını almaya devam ediyoruz. TOBB ve ilgili bakanlıklara gönderdiğimiz raporlar ve yaptığımız açıklamalarla koronavirüsün iktisadi hasarına dikkat çeken ATSO başkanı BAYRAKTAR , özellikle TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKOĞLU ile görüşme gerçekleştirmiş ve zor durumda olan iş insanları için Nefes Kredisi çıkartılmasını talep etmiştik ve üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda nefes kredisini kullandırmıştık.

Bayraktar 2021 yılı içerisinde de taleplerimiz ve diğer oda ve borsaların taleplerine sessiz kalmayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Nefes Kredisi için hazırlıklara başladı ve en kısa sürede üyelerine kullandıracak.

Kredi miktarının TOBB ve bankalarının artı payıyla daha da artması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan ATSO Başkanı ‘’Z.Şinasi BAYRAKTAR , koronavirüsün etkilerinin hissedilmeye başlamasının hemen akabinde iktisadi önlemleri öncelikli sıraya aldıklarını ve Nefes Kredisi çıkartılması için Birlik Başkanı Sayın HİSARCIKOĞLU ile görüşme gerçekleştirdiklerini ifade ederek, öncelikli eylem planı olarak talep ettiğimiz Nefes Kredisi ile ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat HİSARCIKOĞLU ile hemen bir görüşme gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşme sonrası Birliğimiz TOBB hazırlıklarını başlattı. Nefes Kredisi, böylesi bir süreçte finansmana erişmekte zorluk çeken üyelerimiz için adeta cansuyu niteliği taşımaktadır. Talebimize her zaman olduğu gibi olumlu karşılık veren birliğimize teşekkür ederiz dedi.

Nefes Kredisi Detayları

 

Tacirler ve Ticaret erbablarına uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla "2021 Nefes Kredisi", 10 bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran'da uygulamaya alınacak.

Nefes Kredi Paketi ile yıllık cirosu 10 milyon lira altında olan ve 2020 cirosunda 2019'a göre yüzde 25 kayıp yaşayan oda ve borsalara kayıtlı üyelere finansman imkanı sağlanacak.

Kredi ile 2020 cirosu 1 milyon lirayı aşmayan KOBİ’ler azami 50 bin lira, cirosu 1-10 milyon lira arasında olan KOBİ'ler ise azami 200 bin lira kredi kullanabilecek.

Kredinin uygulamasında Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak ve faiz oranı yıllık yüzde 17,5 olacak.