OKUYUCU DİYOR Kİ
Giriş Tarihi : 11-05-2021 21:06   Güncelleme : 11-05-2021 21:54

AHDE VEFA BUDUR

AHDE VEFA BUDUR

AHDE VEFA BUDUR

AHDE VEFA BUDUR         Geçen devlet büyüğümüz Milli Görüş mensubu olan merhum Cevat Ayhan abimin vefatinin (07.05.2021) üçüncü senesi dolayısıyla  duygularımı dile getirmeye çalıştım. Bu yazımı beğenenlerde oldu, sana ne olmuş bitmiş ne karıştırıyosun diyenlerde oldu. Bu işin çözümünü AKP Teşkilatı varken niye MHP teşkilatına havale ediyorsun diyenlerde var. Herkese teşekkür ederim.

Öncelikle Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'yı kan gölüne çeviren Siyonist israil'in

bu vahşetini kınıyor. Gaflette olan müslümanların bir araya gelerek, Müslüman Türk coğrafyasındaki

kardeşlerimize yapılan zulmün ve dünyanın her yerinde zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin

intikamı bu zalimlerden alınır.

Sanane diyen kardeşlerime önce kendimi kısaca tanıtayım. 1985-1989 yılı Refeh Partisi liçe Başkanlığı yaptım.1989 mahalli seçimlerinde Marmara bölgesinde tek R.P Belediye Başkanlığını Recep Yıldırım), Sakarya İl Genel Meclisindede tek R.P.meclis üyesi(Osman Akcan) kazandık. Milli Görüş lideri Genel Başkanımız Necmettin Erbakan'dan teşkilat adina takdir alan R.P. İlçe başkanı olmak siyasi kariyerimde en büyük mükafattır. Bu seçimlerde R.P İl Başkanımız olan Cemal Kamacı abimede selam ve hürmet ederim. 1989-1994 ve 1994-1999 yıları arasında, R.Partisinden Belediye meclis üyeliği ve 2004-2009 yıllarında AKP il genel meclis üyeliği yaptım. 2.nci dönem İl Genel Meclis üyeliği

müracaatım teşkilatın bazı idarecileriyle ters düştüğümden engellendi. Bu hadisenin kaynağı kısaca, Yeni Caminin kıblesinde sıkıntı olduğundan Cami derneği buraya yeni cami yapılması kararı aldı. Dernek başkanı Şeref Kopya ile görüştüğümde 10 kişi 50.000TL versin camiyi esnafın katkılarıyla yapalım. Kimse yanaşmadığını C.Ayhan'ın Kayınpederi merhum Ahmet Nejdet Nalbantoğlu damadı adına cami yaptırmak istediğini söyledi. Dernekte bunu kabul etti Büyük katkılarıyla yeniden yapılan ve adına "Cevat Ayhan Kubbeli Yeni Cami" verildi.

Söz konusu olan sosyal tesis alanı, 1989-1994 yıllarında üzerinde Tekel binası vardı. Bu alan Belediye tarafından alındı ve bina yıkılarak belediye arsası oldu. Bu yere, Büyükşehir tarafından yapılan sosyal tesis, Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında, Ekrem Yüce, Akyazı Kaymakamı, Belediye başkanı, Müftüsü, AKP İlçe başkanı, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlarla beraber Cami ismine uygun olsun diye "Cevat Ayhan Sosyal Tesisleri" olarak açılışı yapıldı.

MHP teşkilatı ve Ülküpcakları merhum Alparslan Türkeş ve Halit Cotur kardeşimizin (Rabbim tüm geçmişlerimize Rahmet etsin) isimlerini biryerlere verilmesini talep ettiler. Sevgili kardeşim Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan tarafından kime ne söz vermişse ilk icraatlarından biri olarak, kendisine Büyükşehirde birim amirliği veren Zeki Toçoğlu başkanın "Cevat Ayhan" ismini verdiği bu tesisin adını, komisyon kararını ve hiçbir istişare yapmadan meclisten Ada,Pafta,Parsel adı altında "Alparslan Türkeş Sosyal Tesisi" olarak değiştirilmiştir. MHP' li arkadaşların yer taleplerinde bu yer yoktu. Bu karar siyaseten ve ahlaken kabul edilmesi mümkün değildir.

Mecliste 21 AKP ve 4 MHP' meclis üyesi var. Bir AKP meclis üyesi dahi bu konu hakkında konuşma yapmamış olması bizi derinden üzmüştür. Bu hususta söylenecek çok şey var bilhassa içlerinde başkanlık yapanlara.

1989 senesinden beri sabahleyin "Allah'ın selami Rahmeti bereketi üzerinize olsun....) diye başlayan bu selam neden anons edilmiyor. Cuma günleri mezar okumaları devam ediyormu. Ramazan Bayramında bu güzel adetlerin tekrar başlatılması ümidiyle. Kısaca yukarıda mesajlar verdim. Bundan dolayı bu alınan kararı Milli Görüşçü bir kardeşiniz

olarak dava büyüğüm olan" Cevat Ayhan" adını Ahde vefaya bağlı olan siz MHP teşkilatı ve Ülküocağı teşkilatı kardeşlerimin talep ediyorum. Merhum başbuğ Alparplan Türkeşin adı "Cevat Ayhan" adinin yerine değil, sizin taleplerinizin doğrultusun yeni bir yere verilmesi için Belediyeye başvuru yapacağınız ümidiyle. Ülkücü gençler 40 sene önceki görmediğiniz dava büyüğünüzün adını yaşatmak için bu müracaatınız için sizleri siyasi büyüğünüz olarak tebrik ederim.

AHDE VEFA budur. Devlet büyüğünün vefatından birsene sonra ismini kaldıranlarada AHDE VEFASIZ denir. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder. Memleketimize ve tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini Rabbim'den niyaz ederim. Herkesi saygı ve sevgiyle selamlarim.

11.05.2021

Elk Müh. Mehmet Fuat YILMAZ