AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 13-04-2021 14:05   Güncelleme : 13-04-2021 14:12

SPOR KOMPLEKSİ VE GENÇLİK MERKEZİ'NİN İHALESİ YAPILDI

SPOR KOMPLEKSİ VE GENÇLİK MERKEZİ'NİN İHALESİ YAPILDI

SPOR KOMPLEKSİ VE GENÇLİK  MERKEZİ'NİN İHALESİ YAPILDI

SPOR KOMPLEKSİ VE GENÇLİK

MERKEZİ'NİN İHALESİ YAPILDI

Akyazı'da yüzme havuzunun içinde bulunduğu Spor Kompleksi ve Gençlik Merkezi projesinin ihalesi bugün yapıldı. İhalede 3 firma teklif verdi. Akyazı Hastane Mahallesi'nde yüzme havuzunun da içinde bulunduğu spor kompleksi ve Gençlik Merkezi projesi 5 yıl önce Gençlik ve Spor Bakanlığı'na sunulmuştu. prodje için bakanlıktan geçen yıl onay alınmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Akyazı'ya yaptığı yatırımla Akyazı Belediyesi tarafından yapılacak olan Spor Salonu, Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi projesi için ihale bugün yapıldı.

Akyazı Kapalı Spor Salonu'nun olduğu araziye yapılacak olan yarı olimpik yüzme havuzu, 1000 kişilik Spor Salonu ve Gençlik Merkezi projesinin yapım işi için 3 firma teklif verdi.

Akyazı Belediye Meclis Salonu'nda EKAP aracılığıyla yapılan ihalede KDV hariç 32 ila 40 milyon lira arasında teklifler verildi.

1 adet 1250m2 yarı olimpik yüzme havuzu

1 adet 1800 m2 gençlik merkezi

1 adet 5100m2 kapalı spor salonu

Yapım işi için yapılan ihalenin sonucu firmaların yeterlilik durumuna göre 10 gün içinde açıklanacak.

Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait olacak spor kompleksinin yer tesliminden itibaren 730 (YediYüzOtuz) günde bitirilmesi planlandı.

İhale duyurusunda sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacağı ifade edildi.