TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 03-04-2021 14:04   Güncelleme : 03-04-2021 14:04

AKYAZI'DA KIZARDI

AKYAZI'DA KIZARDI

 AKYAZI'DA KIZARDI

Sağlık Bakanlığı illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıklamış. Haftalık Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide Sakarya'da 181,17 olmuştu.

Akyazı'da da  vaka sayıları endişe verici ölçüde arttı. İlçede pek çok kişinin ölümüne yol açan koronavirüs vakaları nedeniyle ilçede bazı okul ve evler karantinada bulunuyor.

Akyazı'da daha önce vaka sayılarındaki düşüş ile yüksek riski ifade eden kırmızı alanların daha az riski ifade eden yeşil ve mora döndüğü koronavirüs haritası yeniden kızardı.        Vaka sayılarındaki artış 'Hayat Eve Sığar' uygulamasındaki koronavirüs haritasına da yansıdı.  Virüsün ilçeyi ele geçirmeye başladığı görüldü.

İlçede merkez mahallelerin dışında Pazarköy, Kuzuluk, Küçücek, Topağaç, Hasanbey, Harunusta, Alaağaç, Merkez Yeniköy, Taşyatak, Çakıroğlu, Dedeler, Haydarlar kırmızıya döndü.

 

Pek çok mahallede de evde izlenen vakaları gösteren mor renk bulunuyor.

 

 HARİTADAKİ RENKLER NE ANLAMA GELİYOR?

 

Kırmızı:   Vakanın durumu ciddi ve hastanede. Mavi:       Vakanın durumu orta ağır ve hastanede.   Mor:              Vaka evde izleniyor.               Yeşil: Test sonucu pozitif çıkmış ancak herhangi bir şikayeti olmayan, evde izole edilen vaka.