AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 24-02-2021 13:02   Güncelleme : 24-02-2021 13:09

KAYMAKAM YAKUP GÜNEY BAŞKANLIĞINDA COVİD-19 DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

KAYMAKAM YAKUP GÜNEY BAŞKANLIĞINDA COVİD-19 DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

KAYMAKAM YAKUP GÜNEY BAŞKANLIĞINDA  COVİD-19 DURUM DEĞERLENDİRME  TOPLANTISI YAPILDI.

KAYMAKAM YAKUP GÜNEY BAŞKANLIĞINDA

COVİD-19 DURUM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

 

İlçe Kaymakamı Yakup Güney Başkanlığı ve koordinasyonunda, Belediye Başkanı Bilal Soykan, Emniyet Müdürü Ercan Aykan Jandarma komutanı Yüzbaşı Semih Gümüşbaş İlçe Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sevda Gürsel İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan İlçe Spor Müdürü Adem Altun İlçe Müftüsü ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Kahraman’ın katılımlarıyla Akyazı Belediyesi Meclis salonunda Covid -19 tedbirlerinin planlanması ve aşılama konularının görüşülmesi amacıyla Covid-19 durum değerlendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı.

İlçe Kaymakamı Yakup Güney Başkanlığında ve koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantı gündeminde son günlerde vaka artışlarının yaşandığı İlçemizde alınması gereken tedbirler ve denetim faaliyetleri görüşüldü.

Gündem maddeleri arasında vaka artışlarının ve bulaşın engellenmesi ve Covid-19 aşısının ilçemizde yaptırmayan 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın en kısa sürede aşılarının yaptırılması amacıyla randevu almalarına sağlamak ve bu kapsamda ilçe genelinde Muhtarlar ve Camiiler vasıtasıyla halkın bilgilendirilmesini sağlamak, Aşılama yapılacak yaş guruplarının planlanması ve Pandemi maske mesafe ve dezenfektasyon denetimlerinin sıkılaştırılması çalışmalarının planlanması konuları detaylı olarak görüşüldü.

Toplantıda ayrıca İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun 2021 yılını Afet yılı olarak ilan etmesi sebebiyle Afetlerle ilgili yapılacak planlama ve koordinasyon çalışmaları da görüşüldü.