TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 13-02-2021 12:23   Güncelleme : 14-02-2021 13:08

HÜSEYİN YAZICI İLE DÜNYA RADYO GÜNÜ SOHBETİ

HÜSEYIN YAZICI İLE DÜNYA RADYO GÜNÜ SOHBETİ

HÜSEYİN YAZICI İLE  DÜNYA RADYO GÜNÜ SOHBETİ

Dünya Radyo Gününde radyocuyla konuştuk

 

Akyazı'da 27 yıldır radyo programı yapan Hüseyin Yazıcı ile 13 Şubat Dünya Radyo Günü'nde radyoculuğa dair konuştuk. Yazıcı, hikayesini Akyazı Haber'e anlattı  

Bugün 13 Şubat Dünya Radyo Günü. Akyazı'da radyoculuk denince ilk akla gelen kişi Hüseyin Yazıcı. Dile kolay tam 27 yıldır, radyo mikrofonu ile iletişim kurduğu dinleyicilerinin sevgisini kazandı.

Akyazı olarak ilçede yayın hayatını sürdüren Akyazı FM'de halkın sesi olan Yazıcı, mesleğe başlama hikayesini, radyoculuğun yıllar içinde geçirdiği dönüşümü Akyazı Haber'e anlattı.

45 yaşındaki Hüseyin Yazıcı, radyoculuğa 1994 yılında pehlivan olan ağabeyinin Kandıra'da kurduğu radyo istasyonunda adım attığını söyledi. Yazıcı; "1994 yılında ilk kez seslendim. O yıllar radyoculuğun başladığı ilk yıllardı. 18 yaşındaydım.  27 sene sonra halen radyo koltuğunda bulunmak, mikrofon başında olmak gurur veriyor. Radyo benim için yaşam tarzı, hayalim, düşlerim, herşeyim.  Radyoculuk sahip çıkılması gereken bir değerdir, kültürdür, eğitimdir, sağlıktır, haberdir yani radyo herşeydir. Kitlesel iletişim aracıdır. Müzik kutusudur, sır kutusudur. Radyoların gerçek sahibi halktır. Önemli olan radyoyu yaşatmaktır. diye konuştu.

İşte Hüseyin Yazıcı ile yaptığımız o röportaj; "

https://youtu.be/PvbS6D6QxwQ

Dünya Radyo Gününde radyocuyla konuştuk
Dünya Radyo Gününde radyocuyla konuştuk
Dünya Radyo Gününde radyocuyla konuştuk
Dünya Radyo Gününde radyocuyla konuştuk