TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 02-02-2021 16:33   Güncelleme : 02-02-2021 19:33

ŞUBAT 2021 MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ŞUBAT 2021 MECLIS TOPLANTISI YAPILDI

ŞUBAT 2021 MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Akyazı belediyesi Şubat ayı meclis toplantısını 02.02.2021 Salı günü meclis salonunda yapıldı                        

GÜNDEM MADDELERİ

Toplantıda daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemde ise şu maddeler yer aldı:

1.Kuzuluk İhlas Kaplıca evlerinin 2021 yılına ait emlak ve çevre temizlik vergilerinin İhlas A.Ş. tarafından ödenmesi için Protokol imzalamak üzere Belediye Başkanı Bilal Soykana yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

2. Maddede Yağcılar mahallesi sınırları içindeki 28.587 hektarlık alanda 68 adet taşınmaz ile ilgili kamu yararı isteği de oy birliği ile kabul edildi.

3. Madde belediyenin ilçenin çeşitli yerlerindeki 16 adet taşınmazın satışı ile ilgili madde MHP’li üyelerin diğer satışlarda olduğu gibi bu satışa da red oyu vermesi ile oy çokluğu ile kabul edildi.

4. Maddede AKBELDE A.Ş.nin yapılandırılmış borçlarını ödeme konusunda sıkıntı içinde olması nedeniyle şirket sermayesinin 2 milyon TL artırılması talebi MHP li üyelerin Red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

5. Maddedeki kapalı Pazar yerinin işletmeciliğinin Bakkallar Bayiler ve Sebzeciler ile Akyazı Manifatura, Kavaf, Ayakkabı konfeksiyon ve Tuhafiyeciler esnaf odası Başkanlığına devredilmesi için Belediye Başkanı Bilal Soykan’a protokol imzalama yetkisi verilmesi isteği oy birliği ile kabul edild.            

                                                  Gündemin tamamlanmasının ardından gelecek toplantıda buluşmak üzere toplantıya son verildi

​​​