AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 21-01-2021 15:08   Güncelleme : 21-01-2021 15:08

BELEDIYE EKIPLERINDEN KAR KÜREME VE TUZLAMAYA DEVAM

BELEDIYE EKİPLERİNDEN KAR KÜREME VE TUZLAMAYA DAVAM

BELEDIYE EKIPLERINDEN KAR KÜREME VE TUZLAMAYA DEVAM

BELEDİYE EKİPLERİNDEN KAR KÜREME TUZLAMA ÇALIŞMALARI
Akyazı Belediyesi teknik ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde Ada Caddesi boyunca başlayan kar küreme mesaisi kar yağdığı ilk günden bu yana 73 mahalle de tüm hızıyla devam ediyor.
Belediye teknik ekiplerince bugün sabah erken saatlerde aynı hız ve tempo ile devam ettirilen kar küreme çalışmaları Akyazı Gazi Süleyman paşa camii önünden başlayarak Ada Caddesi boyunca devam etti. Yapılan çalışmalara kepçe, kamyon, greyderler ile tüm teknik personel ekip ve ekipmanlarla katıldı. 

İlk Kar yağdığı günden bu yana tüm ekipler 7/24 Teyakkuz Halinde 
Akyazı Belediyesine bağlı tüm teknik ekipler Meteoroloji’den gelen kar haberi ile birlikte gerekli tüm ön hazırlıkları yaparak teyakkuz halinde bekledi. İlçemize yağan ilk kar ile birlikte harekete geçen ekipler gece gündüz 7/24 yoğun bir tempo ile çalışarak tüm Ana arterleri, ova mahallelerine ait yolları açık tuttular.

Tuzlama çalışmaları da gece gündüz devam etti.
Hava sıcaklıklarının uzun süre eksi derecede seyretmesi ile birlikte özellikle ana caddeler ve arterlerde oluşacak buz tabakalarını engellemek amacıyla tuzlama çalışmaları hem gündüz hem de gece saatlerinde devam etti.
73 Mahallede kapalı Ana yol kalmadı
İlçemize yağan ilk kar ile birlikte çalışmalarını hızlı ve programlı bir şekilde sürdüren ekipler 73 Mahallede ulaşımın aksamaması amacıyla ana arterlerin sürekli olarak açık kalmasını sağladılar. Tali yollarda ise kar küreme ve temizleme çalışmaları ise program dâhilinde aralıksız devam ediyor.

Ağaçlardaki biriken karlar da temizlendi.
Belediye teknik ekiplerince biriken karlar nedeniyle tehlike oluşturabilecek ağaçlar kontrollü bir şekilde silkelenerek kardan temizlenirken, dalları ince olan ve kar ağırlığını taşıyamayacak kadar zayıf ve kırılacak durumda olan ağaçların dalları da yine ekiplerin çalışmalarıyla temizlenerek kardan arındırıldı.

Kar küreme mesaisi için tüm ekipler seferber oldu.
Akyazı Belediyesine bağlı tüm teknik birimlerin ilçe genelinde aralıksız olarak sürdürdüğü kar ve buz küreme çalışmaları bugün Ada Caddesi boyunca devam etti. Ada caddesi, Mudurnu caddesi ve ana arterlerimiz yol boyunca kardan ve buzdan temizlendi.
 
Başkan Soykan çalışmaları yakından takip etti.
Akyazı Belediye Başkanı Sayın Bilal Soykan Belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte kar küreme çalışmalarını yakından takip etti.

Tonlarca Kar küremesi yapıldı.
Hava sıcaklıklarının da eksi derecelerde seyretmesi ile birlikte yollarda oluşan kalın buz tabakalarının kırılması, yollardaki buzun temizlenmesi amacıyla seferber olan teknik ekipler ekipmanları ile birlikte kepçe ve greyderlerle buz tabakalarını temizlediler. Temizlenen tonlarca kar kepçeler vasıtasıyla kamyonlara yüklenerek taşındı.