TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 14-01-2021 17:21   Güncelleme : 14-01-2021 17:38

AKYAZI'DA İLK AŞI BAŞHEKİM DR.TEPECINAR'A YAPILDI

AKYAZI'DA İLK AŞI BAŞHEKİM DR TEPEÇINR'ARASINDA YAPILDI

AKYAZI'DA İLK AŞI BAŞHEKİM DR.TEPECINAR'A YAPILDI

Akyazı Devlet Hastanesi'nde ilk aşı Başhekim Dr Yavuz Tepeçınar'a yapıldı. 

SinoVac’ın geliştirdiği koronavirüs aşısının ilki dün akşam Ankara Şehir Hastanesi’nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyelerine yapılmıştı. Ülke çapında dağıtımı yapılan aşıların yapılmasına bugün itibariyle başlandı.

Akyazı Devlet Hastanesi'nde de aşılama başladı. ilk aşı Başhekim Dr Yavuz Tepeçınar'a yapıldı. Ardından hastanede görevli sağlık çalışanları aşılandı. 

Başhekim Tepeçınar, hastanedeki bir servisin aşılama için ayrıldığını belirterek; "10 aşı odamızla hizmet vereceğiz. Tüm hazırlıklarımız eksiksiz şekilde yaptık" dedi. 

 

AŞILAMA NASIL YAPILIYOR

İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstündekiler ile yaşlı ve engellilerle korumaevlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacak.

İkinci aşamada aşı, toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan, kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunanlara uygulanacak.

Üçüncü aşamada, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunanlar, genç yetişkinler, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanlar aşı olacak.

 

Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacak.

 

AŞILAMA İÇİN RANDEVU ALMAK GEREKİYOR

Vatandaşlar, öncelik gruplarına göre kendilerine ulaşan bildirimden sonra, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden, ALO 182'den,  aile hekimlerinden veya uygun kamu hastanesi ya da özel hastaneden randevu alarak aşılarını yaptırabilecek.

 

Vatandaşlar, konumlarına göre Kovid-19 risk sıralamasını e-Nabız sitesinden görebilecek.


 href="https://www.akyazihalkinsesi.com/files/uploads/1610635048-24939fad8fcb72377287.jpg">