TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 09-01-2021 17:38   Güncelleme : 09-01-2021 17:45

NAİM YOLCU'DAN10 OCAK MESAJI

NAİM YOLCU'DAN 10 OCAK MESAJI

NAİM YOLCU'DAN10 OCAK MESAJI

Naim Yolcu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı. 

Büyük Birlik Partisi Akyazı İlçe Başkanı Naim Yolcu Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, "Demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum" dedi.
BBP Akyazı İlçe Başkanı Naim Yolcu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, demokratik, ahlaki ve toplumsal sorumluluk bilinciyle mesleğini ifa eden haber emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.
Yolcu, demokrasinin ayrılmaz bir unsuru olan medyanın, sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasında hayati bir işleve sahip olduğunu anlattı. 
Halkın doğru bilgiye ulaşması için medya mensuplarının kritik bir görevi olduğunu söyleyen Yolcu, mesajında şunlara yer verdi:
"Kamuoyunun haber alma ihtiyacını karşılarken mesleki ilkelerin yanı sıra toplumsal sorumluluk idrakiyle, demokratik ve hukuki değerleri koruyan, kişilik haklarına saygıyı esas alan gazeteciler 'hakikatin temsilcisi' olarak görev yapmaktadır. Yerel, ulusal ve uluslararası mecralarda çalışan bütün gazetecilerin, mesleklerini yerine getirirken hakikat konusunda gösterdikleri hassasiyet, gazeteciliğin saygınlığını ve medyaya güveni artırdığı gibi, demokrasinin sağlıklı işlemesine ve güçlenmesine de katkı sunmaktadır. Bu duyarlılık, mesleki yetkinlik ve başarı ile birleştiğinde aynı zamanda genç gazetecilere de değerli bir örnek teşkil etmektedir."
"Medya mensuplarımızın her zaman destekçisi olmayı sürdüreceğiz"
Yolcu, mesleki ilkelerden ödün vermeden görevlerini ifa ederken medya mensuplarımızın ilçemizde önemi çok büyük. BBP Akyazı ilçe teşkilatı olarak  medya mensuplarına her zaman destekçi olmayı sürdüreceklerini söyledi.
"Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında fedakarca görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tekrar kutluyor, görevleri başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyorum."