TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 09-01-2021 17:07   Güncelleme : 09-01-2021 17:07

TİCARET BORSASI PROTOKOL İMZALADI

TİCARET BORSASI PROTOKOL İMZALADI

 TİCARET BORSASI PROTOKOL İMZALADI

AKYAZI TİCARET BORSASI,  HALK BANKASI VE ZİRAAT BANKASI İLE TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMAN PROTOKOLÜNÜ İMZALADI.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" Lansmanının ardından Borsamız, Halk 
Bankası ve Ziraat Bankası Akyazı  Şubesi  arasında protokol imzaladı.

‘Halkbank  Paraf Ticari Kredi Kartı ve Ziraat Bankası Başak Kart ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü” Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Şener Bayraktar ve Halk Bankası Kocaeli Bölge Pazarlama Bölüm Müdürü Turgay Aslan, Halk Bank Akyazı Şube Müdürü Dursun Ali Mollaoğlu ve Ziraat Bankası Akyazı Şube Müdürü Ahmet Öğütmen tarafından imzalandı.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar, imzalanan protokol ile üyelerimize tahsilat garantisi ve alıcıya 18 aya kadar vadeli ödeme esnekliği sağlanacak. Protokol ile ayrıca Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ve Başak Kart ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel risklerde ortadan kalkmış olacak.

Tüm üyelerimiz, Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden yararlanabilecektir.

İmzalanan protokolün tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.