TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 24-12-2020 18:04   Güncelleme : 24-12-2020 18:04

ATSO VE ZİRAAT BANKASI PROTOKOL İMZALADI

ATSO VE ZİRAAT BANKASI PROTOKOL İMZALADI

ATSO VE ZİRAAT BANKASI PROTOKOL İMZALADI

ATSO VE ZİRAAT BANKASI ŞUBESİ ARASINDA “BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ” İMZALANDI              Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ziraat Bankası arasında 10.12.2020 tarihinde yapılan protokolle hayata geçen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman projesi kapsamında ilçede bulunan Ziraat Bankası Şube Müdürleri ile Ticaret Odası arasında protokol imzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Ticaret Odası ve Ziraat Bankası Akyazı Şubesi arasında protokol imzalandı. “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Protokolü”nde imzalar Akyazı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi BAYRAKTAR ve Ziraat Bankası Akyazı Şube Müdürü Ahmet ÖĞÜTMEN tarafından atıldı

 

ALICI VE SATICININ GÜVEN İÇİNDE ALIŞVERİŞ YAPMASININ ÖNÜ AÇILIYOR

Protokolle ile ilgili açıklamada bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Z. Şinasi BAYRAKTAR; “Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası olarak, içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci üyelerimizin daha rahat atlatması için TOBB nezdinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Bankkart Başak” ile hazırlanan finansman projesi kapsamında, üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanacak. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasına imkân tanıyan bu sistemle, üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar. Alıcılar da uygun vade ve maliyette finansman temin ederek, tedarik ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Pandemi süreci tüm sektörleri etkiledi. Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını bir nebze de olsa karşılaması hedeflenen bu protokol ile üretimde ve ticarette devamlılık sağlanmış olacak. Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacaktır dedi. İmzalanan protokolün tüm üyelerelerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.