TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 20-12-2020 22:05   Güncelleme : 20-12-2020 22:05

ILGİNÇ CEZA

İLGİNÇ CEZA

ILGİNÇ CEZA

Akyazı'da bisikleti ellerini bırakarak süren kişiye 288 TL trafik cezası kesildi.

30 Kasım günü yaşanan olayda, Akyazı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Altındere yolu Hasanbey kavşağında bisikleti ellerini bırakarak süren Mükremin T'yi durdurdu.

Jandarma ekipleri, trafik kanununa aykırı şekilde ellerini bırakarak bisiklet sürdüğü gerekçesi ile Mükremin T'ye 288 TL ceza kesti.

 

TRAFİK KANUNU MADDE-66

Bisiklet,motorlu bisiklet ve motosiklet sürücülerine aşağıdaki kurallar uygulanır.

a) Ayrı bisiklet yolu varsa, bisiklet ve motorlu bisikletlerin taşıt yolunda,

Bisiklet, motorlu bisiklet ve motosikletlerin yayaların kullanmasına ayrılmış yerlerde, bunlardan ikiden fazlasının taşıt yolunun bir şeridinde yanyana, sürülmesi yasaktır.

b) Bisiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerin manevra için işaret verme hali dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerin devamlı iki eller ile taşıtlarını sürmeleri ve yönetmelikte belirtilen güvenlik şartlarına uymaları zorunludur.

c) Bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosiklet sürücülerinin, sürücü arkasında yeterli bir oturma yeri olmadıkça başka kişileri bindirmeleri ve yönetmelikte belirtilen sınırdan fazla yük taşımaları yasaktır.

Sürücü arkasında ayrı oturma yeri olan bisiklet, motorlu bisiklet ve sepetsiz motosikletlerle bir kişiden fazlası taşınamaz.

(Değişik: 21/5/1997-4262/4 md.) Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 288 lira para cezası ile cezalandırılırlar.


Öyle bir ceza yedi ki