TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 08-11-2020 16:32   Güncelleme : 08-11-2020 16:37

'OKULUM TEMİZ' OKULLARINA BELGE VERİLDİ

'OKULUM TEMİZ' OKULLARINA BELGE VERİLDİ

 'OKULUM TEMİZ' OKULLARINA BELGE VERİLDİ

'OKULUM TEMİZ' OKULLARINA BELGE VERİLDİ

MEB ve TSE iş birliği ile Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzuna uygun olarak belirtilen 256 maddelik kuralı yerine getirerek Okulum Temiz belgesi alan İlçe Okullarına Belgelerini vermek için İlçe Kaymakamı Yusuf GÜNEY, Akyazı Belediye Başkanı Bilal SOYKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adnan CAN, Oğuzhan FİL ve Adem DURAN Okul Müdürleri ve Pazarköy Muhtarı Zekeriya Akcan Pazarköy İlkokulu bahçesinde düzenlenen programda bir araya geldi.


Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı. İlçe Okullarının tamamının katıldığı bu programda denetçi olarak Şube Müdürü Adnan CAN, İlçe Milli Eğitim İSG Uzmanı Yusuf Durmuş, Topçusırtı AKV İlkokul Müdürü Ali Salih AKYÜZ ve DR. Enver Ören Ortaokul Müdürü Ömer ÖZTAŞ görev almıştı. Yapılan bütün denetimler sayesinde 14 okul belge alırken diğer okullar içinde denetimler devam ediyor.

 

Belge alan okulların belgelerinin teslimleri için düzenlenen törende konuşma yapan Şube Müdürü Adnan CAN okulların yöneticilerini tebrik etmesinin ardından belge takdimine geçildi. Belgeler Kaymakam GÜNEY, Belediye Başkanı SOYKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü ÖZDEMİR, Şube Müdürü FİL ve Mahalle Muhtarı AKÇAN tarafından Okul Müdürlerine verildi.