AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 08-10-2020 14:18   Güncelleme : 08-10-2020 14:31

FERİZLİ’DE ALTYAPI TAMAM

FERİZLİ’DE ALTYAPI TAMAM

FERİZLİ’DE ALTYAPI TAMAM

FERİZLİ’DE ALTYAPI TAMAM

SASKİ, Ferizli Fevzi Çakmak Caddesi’nde gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarını tamamladı. Güçlü ve sağlam altyapıyla buluşan bölgede Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından üstyapı çalışmaları başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Ferizli Fevzi Çakmak Caddesi’nde devam eden 2 bin 500 metre uzunluğundaki altyapı çalışmalarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında bölgeye 2 bin 500 metre uzunluğunda kanalizasyon şebeke hattı kazandırıldı. Aynı zamanda gelecek nüfus projeksiyonu da düşünülerek gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda bin 200 metre parsel hattı ve bin 200 metre yüksek yoğunluklu politen hat (HDPE) imalatı da SASKİ ekipleri tarafından devreye alındı.

Tamamlanan çalışmaların ardından bölgeye kazandırılan yeni hat sayesinde bölge sakinleri uzun yıllar boyunca altyapı sorunu yaşamayacak.

Altyapı tamam sıra üstyapıda
Bölgede inşa edilen altyapı hatlarının ardından Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından 2 bin 200 metrelik güzergâhta ivedilikle kaldırım çalışmalarını başlatıldı. Yapılan açıklamada, “Ferizli Fevzi Çakmak Caddemizde kaldırımları yenileme çalışmalarımızın son aşamasına geldik. Yaya yollarının tamamlanmasının ardından ise sıcak asfalt çalışmalarını gerçekleştirerek üst yapı çalışmalarını da tamamlamış olacağız. Yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından güzergah modern ve güvenli yüzü ile vatandaşa hizmet sunmaya başlayacak” ifadelerine yer verildi.