AKYAZI
Giriş Tarihi : 22-09-2020 17:33   Güncelleme : 22-09-2020 20:26

AKYAZI SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ AÇILDI

AKYAZI SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ AÇILDI

AKYAZI SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ AÇILDI

AKYAZI SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ AÇILDI

Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu açıldı

SUBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan Sakarya Valisi Kaldırım, okullarda yeni nesil alanları kavramış, erdemli ve dünya çapında insanlar yetişeceğine inandığını belirtirken; Rektör Sarıbıyık sağlık turizmi açısından bir cazibe merkezi oluşturma hayalleri olduğunu söyledi.

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu düzenlenen törenle açıldı. Programa Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Programında sonunda emeği geçenlere günün anısına hediye takdim edilirken protokol üyeleri son olarak fakülte ve meslek yüksekokulunu gezdi.

 

Heyecanı ve mutluluğu görüyorum

Programın açılış konuşmasını yapan Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aydın Şenol, “Kontenjanlarımızın tamamı yüzde 100 oranında dolu. Aranızda bulunan Akyazılıların yüzlerine baktığımda heyecanı ve mutluluğu görüyorum. Bir Akyazılı olarak aynı heyecanı ve mutluluğu ben de yaşıyorum. Akyazı’nın sağlıkla ilgili potansiyeline her zaman inandım. Gelecekte adımızdan söz ettireceğimiz bir yola çıkıyoruz. Somut olarak adımlarını attığımız bu yolda bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyor, fakülte ve meslek yüksekokulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Yenilikçi bir müfredat hazırladık

Herkesin bir arada bulunmasının tek amacının insan, insanın mutluluğu ve insana yapılan yararlı hizmet olduğunu vurgulayan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yurdanur Dikmen, “Pandemi süreci sağlık hizmetlerinin ne denli önemli bir değer olduğunu ve sağlıkta kalite kavramını ön plana çıkardı. Sağlıkta kalitenin en önemli bileşeni nitelikli sağlık insan gücü yetiştirmek. Geleceğin sağlık profesyonelleri bilginin yanı sıra beceriyle de donanmış olmalı. Üniversitemizde alanında gerekli tüm teknik birikimleri edinmiş ve pratikte de birikimlerini pekiştirmiş öğrenciler yetiştirmek hedefiyle yola çıkıyoruz. Sağlık hizmetleri bir takım çalışmasıdır. Çağın gereksinimlerini dikkate alarak yenilikçi bir müfredat hazırladık. Donanımlı laboratuvarlarımız ve çalışma alanlarımız ile mezunlarımıza vizyon kazandıracağız. Bizlere güvenerek her zaman destek olan başta sayın rektörümüze, sayın belediye başkanımıza ve bizlere maddi-manevi desteklerini sunan herkese şükranlarımı sunuyorum.”

 

Ülkemize şifa dağıtacak öğrenciler yetişecek

Akyazı’nın tarihi günlerinden birisini yaşadığını belirten Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “2002 yılında bu bina yapılmıştı. Fakültenin bu hale gelmesine vesile olan bütün kaymakam, belediye başkanı ve siyasilerimize emekleri için teşekkür ediyorum. İnşallah buradan yetişen talebeler ülkemizde belki de dünyada şifa dağıtarak gurur kaynağımız olacaklar. Hem ilçemize, hem Sakarya’mıza hem de sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olsun.”

Akyazı Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nun açılış törenine

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım,

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek,

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney,

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yurdanur Dikmen,

Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Aydın Şenol,

Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel,

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan,

İlçe Emniyet Müdürü Ercan Aykan,

İlçe Jandarma Komutanı Semih Gümüşbaş,

fakülte ve meslek yüksekokulunun öğretim üyeleri, öğretim

görevlileri ve akademisyenleri katıldı.

Törende yapılan konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılış yapıldı