AKYAZI
Giriş Tarihi : 19-09-2020 15:42   Güncelleme : 19-09-2020 15:42

SAKARYA’YA BAKAN KOCA'DAN MÜJDELİ HABER

SAKARYA’YA BAKAN KOCA'DAN MÜJDELİ HABER

SAKARYA’YA  BAKAN KOCA'DAN MÜJDELİ HABER

SAKARYA’YA

BAKAN KOCA'DAN MÜJDELİ HABER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bin yataklı Sakarya Şehir Hastanesi'nin ihalesinin önümüzdeki aylarda yapılacağını söyledi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de Ege Bölge İlleri Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca,10 tane şehir hastanesinin ihalelerinin bu dönemde başlatıldığını kaydederek; "

Şehir hastanelerini sayın Cumhurbaşkanımızın 'hayalim' dediği projeyi hayata geçirmek için gayret sarf ediyoruz. Bütün disiplinleriyle yetkin olan ve hastanın artık oradan başka bölgeye sevk edilmediği hastaneler olarak planlıyoruz. Ayrıca 10 tane şehir hastanemizin ihalesi bu dönemde başlatılmış oldu. Bu hastaneleri daha çok kendi kaynaklarıyla, imkanlarıyla bu yatırımları yapan bir ihale süreci başladı. 2 haftalık zaman diliminde üç şehir hastanemizin ihalesini yaptık. Biri Aydın, ikincisi Antalya, üçüncüsü Samsun. Üç ilimizin ihale süreci tamamlandı. Pazartesi günü Trabzon ilimizin şehir hastanesi ihalesi yapılıyor olacak. Diğer kalan 6 ilimizdeki şehir hastanelerin ihaleleri önümüzdeki aylarda tamamlanmış olacak. Urfa, Diyarbakır, Ordu, Sakarya, Denizli ve Rize illerinde de bu şehir hastanelerimizin ihaleleri önümüzdeki aylarda tamamlanmış olacak. Bu süreçte kendi kaynaklarını yapan bir dönem." dedi.