AKYAZI
Giriş Tarihi : 16-09-2020 18:49   Güncelleme : 17-09-2020 15:15

AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI BAŞKAN MESUT EKREM’LE DEVAM

AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ İLÇE KONGRESİ YAPILDI

BAŞKAN MESUT EKREM’LE DEVAM

AK Parti Akyazı İlçe Kongresi 16/09/2020

Çarşamba günü Düzcanlar Kır Bahçesi'nde

gerçekleştirildi.

Ak parti Genel Merkez Akyazı'da mevcut başkan

Mesut Ekrem ile yola devam etme kararı almıştı.

Alınan bu Karar doğrultusunda mevcut başkan

Mesut Ekrem kongreye tek aday olarak girdi.

 

KONGREYE

Gerçekleşen AK Parti Akyazı İlçe teşkilatının 6. Olağan kongresine Mahalli ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya milletvekili Recep Yıldırım 25.dönem milletvekili Ali İnci Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever, Akyazı Belediye Başkanı ile bazı İlçe Belediye Başkanları, komşu İlçelerin AK Parti ilçe başkanları, Partili Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, STK Başkan ve yöneticileri, Mahalle Muhtarları, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları ile partililer ve davetliler katıldı.

 

Kongrede Divan Başkanlığı'nı AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yaparken yardımcılığını Ekrem Duran, katip üyeliklerini ise Oğuzhan Yıldız, Ahmet Cindioğlu ve Oya Asan yaptı.

 

MESUT EKREM HİZMET İSTEDİ

Kongrede konuşan Mesut Ekrem, Akyazı'nın AK Parti'ye kurulduğu günden beri gerek referandumlar, gerek genel seçimler ve yerel seçimler olmak üzere yapılan tüm seçimlerde en üst seviyede oy vererek seçim başarılarına büyük katkı sağladığını söyledi.

 

SU İSALE HATTI DEĞİŞİMİ VE

İKİNCİ ETAP KANALİZASYON

"Bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde il birinciliği, Marmara bölge birinciliği, Türkiye 12'nciliği olmak üzere birçok seçim derecesi elde ettik. Bu seçim başarısını ve derecelerini 2019 yerel seçimlerinde de tekrar ettik. Halkımızdan almış olduğumuz bu güçlü destek sorumluluğumuzu bir kaç kat daha arttırmıştır. Bu bilinçle hareket ederek hemşehrilerimizin taleplerinin karşılanması için daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Özellikle büyükşehir yasasının getirdiği yeniliklerden sonra belediyecilik anlamında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'nin desteklerine daha çok ihtiyacımız olacaktır. Yüzde 76 oy oranıyla en yüksek desteği almış olduğu ilçemize pozitif ayrımcılık yapacaktır. Özellikle ilçemizin en büyük caddesinden geçen su isale hattımızın değişimi ve ikinci etap kanalizasyon çalışması olmak üzere birçok hizmeti Akyazımıza getirerek Akyazılıların güçlü desteğini hizmetleri ile ödüllendirecektir. Hizmet yolunda yapacağımız çalışmalar inşallah artık yeni teşkilat binamızda olacaktır. Teşkilat binamızın alınmasında emeği geçen tüm AK Parti sevdalılarına , İL Başkanımıza, milletvekillerimize ve genel başkan yardımcımıza ayrı,ayrı teşekkür ediyorum" dedi

EKREM SÖZ VERDİ

Vatana millete hizmet yolunda verilen makam ve mevkilerin bizler için ancak birer araç olduğunu bir kere daha hatırlatan Mesut Ekrem, şunları kaydetti; "

Gelip geçici olan makamlardır. Bizim için aslolan AK Parti'dir. Dolayısıyla davamızdır. Bu yolda verilen her görev yapılan her iş kutsaldır. Bu yolda partimizin her kademesinde görev alan arkadaşlarım adına tevazu, samimiyet ve gayretlerimizle gece gündüz demeden, bıkmadan usanmadan, inandığımız yolda ilk günkü aşk ve heyecanla yürüyeceğime söz veriyorum."

 

 

SİYASETİMİZ HİZMET SİYASETİDİR
Akyazı İlçe Kongresi’nin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Yüce, “Çok kritik dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde üstlendiğiniz görevleri sorumluluk bilinciyle yerine getireceğinize tüm kalbimle inanıyorum. Şunu asla unutamayız; siyaset yaptığımız bu süreç içerisinde üstlendiğimiz görevler bizlere milletimizin emanetidir. Hepiniz, hepimiz bu emanetin üzerine titremeli, gereken özveri ve gayreti göstermeliyiz. Makamlar gelip geçicidir. Aslolanın gök kubbede hoş bir sada bırakmak olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Sadece makam ve menfaatleri için, nefsi duygularını tatmin etmek için siyaset yapanlar, gün geldiğinde unutulmaya mahkûmdur.”

 

Bizim Derdimiz Milletimiz
Başkan Ekrem Yüce, “Bizim derdimiz millet, düşüncemiz hizmettir. AK Parti siyasetinin mayasında milleti olduğu gibi merkezinde de hizmetleri vardır. İlkelerini geride bırakan, bu ülke ve millet için hayalleri olmayan, düşüncesi sadece yıkmak ve yok etmek üzerine kurulu anlayışın ne bu ülkeye ne de milletimize bir faydası olmaz, olamaz. Allah’a hamdolsun işte AK Parti işte hizmet işte Sakarya işte Akyazı” dedi.

50 Bin Ton Asfalt
Akyazı’ya yapılan yatırımlara değinen Başkan Ekrem Yüce, “Sadece Akyazı’da 35 kilometreye tekabül eden 49 bin 570 ton asfalt çalışması yaptık. Şehrimizde ekonomik ömrünü tamamlayan, deforme olmuş cadde ve sokakları yeniliyoruz. Şehrimizin muhtelif yerlerinde toplamda 40 km’yi aşan bir cadde yenileme çalışması başlattık. Karapürçek ilçemiz ile Akyazı ilçemiz arasında yer alan Akyazı Caddesi de bunlarda biri. Akyazı Caddesini üst yapı, çevre düzenlemesi ve kaldırımlarıyla birlikte modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Çevre duyarlılığı, şehrimizi ve doğamızı korumak bizim için çok önemli. Bu sebeple şehrimizin pek çok yerine katı atık aktarma istasyonları kuruyoruz. Şehrimizde günlük 300 ton atık aktarma istasyonları vasıtasıyla düzenli depolama sahalarına taşınıyor. Bu atık aktarma istasyonlarımızdan birisi de Akyazı-Karapürçek ilçelerimizde hizmet veriyor” dedi.

TOPRAKSIZ TARIM İLE VERİMLİ ÜRETİM
Başkan Yüce, “Sakarya’nın tarımsal kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Geleneksel tarım anlayışımızı modern tarım imkânlarıyla buluşturuyor, katma değeri yüksek ürünler elde ediyoruz. Bu çalışmaları tabi çiftçilerimizle birlikte yapıyoruz. Bu uygulamalardan biri de Akyazı Kuzuluk’ta projesini hayata geçirdiğimiz Seracılık Mükemmeliyet Merkezi. 43 bin metrekarelik bir alanda projemizi yürütüyoruz. İlk etapta 25 bin metrekare alanda jeotermal enerjiyi kullanarak devasa bir sera kuruyoruz. Bu serada topraksız tarımın dünya standartlarında bir örneğini sergileyeceğiz. Yaz-kış üretime devam edeceğiz. Projenin inşaat, kazı dolgu ve tesviye çalışmaları başladı. İnşallah çok yakında tamamlayacağız” dedi.

2053 NÜFUS PROJEKSİYONU DİKKATE ALINIYOR
“Akyazı’da bir arıtma tesisimiz var. Bu tesiste atık sularımızı arıtıyoruz. Modern teknolojinin imkânlarından yararlanarak uzun yıllar verimli kullanabilmek için tesisimizi yenileme çalışmalarına başladık. 40 milyon liralık yatırım. Çalışmalarımız tamamlandıktan sonra bin 200 metrelik kanalizasyon hattı ile Akyazı’nın 2053 projeksiyon nüfusunu yani 75 bin kişinin ihtiyacını karşılayacağız. Hemşerilerimizin güvenle su tüketebilmesi için Sakarya’nın tamamında olduğu gibi Akyazı’nın içme suyu şebekesini yeniliyoruz. 1 Nisan 2019 tarihinde başladığımız proje ile şehrimizin neredeyse tamamında 218 bin 581 metrelik içme suyu hattı yenileme çalışması yapıyoruz. Toplam maliyeti 17 milyon 750 bin lira olan projemiz devam ediyor.”

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR
Başkan Ekrem Yüce, “Hep birlikte Akyazı için yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz var. Rabbim yardımcımız olsun. Çalışmalarınızda samimiyet, kalplerinizde merhamet, yüzlerinizde tebessüm, düşüncelerinizde hasbilik hep var olsun. Birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun” dedi.

 

 

BİRLİK VE BERABERLİK
Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Birlik ve beraberlik içinde hamdolsun kongrelerimizi sürdürüyoruz. İnsanımıza en iyi icraatı ulaştırmak için AK Parti çalışmalarını sürdürüyor. Yerel yönetimlerimiz en iyi hizmet adına çalışıyor. Bütün ilçelere hizmet verebilmek adına elinden gelen bütün gayreti gösteriyor. Özveri ile Cumhurbaşkanımıza her alanda katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, “Bugün dünden yarında öbür günden daha çok çalışacağız. İnşallah Akyazı üye hedefinde de birinci olacak. Hem coşkulu hem de sosyal mesafeye uygun şekilde kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. İlçe Başkanlığına tekrar seçilen Mesut Ekrem ve yönetimine tekrardan hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Akyazı kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Sakarya’nın ve Akyazı’nın birlik beraberliğini gördükçe gerçekten çok mutlu oluyor, geleceğimizden büyük umut duyuyorum. Güzel bir kongre hazırlanmış. Akyazı’nın sürekli birincilikte kalmasında ilçe başkanlarımızın da büyük etkileri var. Türkiye’nin kaderi AK Parti ile özdeşleşmiş durumda. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde daha da ilerleme kat edeceğiz. Bu ülke milli savunmasını ve kendi sanayisini yapmaya yaraşır bir ülke. Bizler bizim yanımızda olan her ülkeye sahip çıkarız. Birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmayacağız. Dünya liderimizle birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

İLÇE YÖNETİMİNE GİREN İSİMLER ŞÖYLE;

ASİL ÜYELER

Talip Boğaz

Yusuf Çokal

Hasan Bayraktar

Fatih Boztepe

Mehmet Fırat

Sümeyye Bahadır

Osman Yılmaz

Faik Serkan Atilla

Engin Kocakuzu

Tuncer Akbayrak

Selim Kurt

Beyza Nur Eroğlu

Tuğrul Şimşek

Nurşen Kurt

Eyüp Demirtaş

Barış Sağlam

Osman Civan

İlyas Kahveci

Ümit Yılmaz

YEDEK ÜYELER

Cemil Karaaslan

Ayhan Yılay

Celal Yılmaz

Sefa Kurt

Nursel Ünal

Kadir Saka

Murat Akkuş

Oğuzhan Çolak

Büşra Nur Tekin

Ensar Keskin

İL DELEGELERİ ASIL;

Mesut Ekrem, Bilal Soykan, Recep Yıldırım, Mehmet Sarı, Osman Karaoğlan, Nail Kahveci, Mehmet Onat, Fevzi Bora, Yaşar Yazıcı, Hasan Akcan, Turan Hikmet, Hüseyin Düzcan, Mustafa Karakum, Oya Asan, Osman Öztürk, Bilal Türker, Talip Boğaz, Yusuf Çokal, Hasan Bayraktar, Fatih Boztepe, Tuncer Akbayrak, Eyüp Demirtaş, Hümeyra Hikmet Saygıdeğer, Namık Turgut, Mustafa Karahasan, Meryem Sağlam, Uğur Kılıçoğlu, Mehmet Çakmak, Mehmet Öztürk, Ali Kahveci, Engin Eroğlu, Abdullah Mert, Ayhan Balcı, Cevdet Akbaş, Yusuf Ziya Kara, Ali Gezer, Osman Civan, Dursun Yaşar, Haşim Furuncu, Tarık Yıldırım, Atahan Ahmet Tekir, Oğuzhan Yıldız, Süleyman Yıldırım, Nilüfer Öztürk, Nagehan Yılmaz, Nurten Birincioğlu, Yılmaz Hikmet, Hasan Basri Köker, Nazım Erdem, Hakkı Kahveci, Ali Ekrem, Saffet Yıldız, Ali Karakaş, Osman Baştan, Muhsin Kolay, Miktat Bakırcı, Ali Kurt, Alim Gül, Lütfi Kaymak, Osman Kesikbaş, Nida Kılınç ve Kemal Cinoğlu.https://www.facebook.com/bilalsoykan54/videos/348700209587719