AKYAZI
Giriş Tarihi : 09-09-2020 15:29   Güncelleme : 09-09-2020 15:36

ALİ ŞENER BAYRAKTAR EROL MÜTERCİMLERİ KINIYOR, YALANCI VE MÜFTERİ İLAN EDİYORUM" DEDİ

ALİ ŞENER BAYRAKTAR EROL MÜTERCİMLERİ KINIYOR, YALANCI VE MÜFTERİ İLAN EDİYORUM" DEDİ

ALİ ŞENER BAYRAKTAR  EROL MÜTERCİMLERİ KINIYOR,  YALANCI VE MÜFTERİ İLAN EDİYORUM

ALİ ŞENER BAYRAKTAR

EROL MÜTERCİMLERİ KINIYOR,

YALANCI VE MÜFTERİ İLAN EDİYORUM" DEDİ

 

Akyazı Ziraat Odası başkanı Ali Şener Bayraktar, Sakaryalılar için skandal ifadeler kullanan Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler'e sert tepki gösterdi.

 

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, bir televizyon kanalında katıldığı programında Sakaryalılara hakaretler savurarak ve imam hatip mezunlarını hedef alarak "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" dedi.

 

Mütercimler, “Sakarya bölgesindeki rezalet nedir söylüyorum; burada niye yuvalanmış? Buranın bir özelliği var? Sakarya’da oturanların kalpleri kırılırsa da canları cehenneme. Kırılsın kalpleri. Milli mücadelede en çok Mustafa Kemal Paşa iç isyanlarda nereden çekti biliyor musunuz bu bölgeden çekti…”

 

Mütercimler'in skandal sözleri Sakaryalıların büyük tepkisini çekti. Belediyeler, odalar ve sivil toplum örgütleri Mütercimler'e büyük tepki gösterdi.

 

Akyazı Ziraat Odası başkanı Ali Şener Bayraktar da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Mütercimler'e sert tepki gösterdi.

 

Bayraktar; "

 

Katıldığı bir televizyon programında barış ve kardeşlik şehri Sakaryamız ve vatanı için her an canını vermeye hazır vatansever Sakaryalılar için haysiyetsizce ifadeler kullanan Erol mütercimleri kınıyor, yalancı ve müfteri ilan ediyorum" dedi