AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 08-09-2020 15:31   Güncelleme : 08-09-2020 15:36

HENDEK YAPAR AKYAZI BAKAR

HENDEK YAPAR AKYAZI BAKAR

HENDEK YAPAR AKYAZI BAKAR

HENDEK YAPAR AKYAZI BAKAR

-HENDEK’DE DEV SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ

-EFSANE YATIRIMA EFSANE İSİM

-KOMPLEKSTE YOK,YOK

Kompleks içinde yapılacak yeni stadyumda sporcu oteli ve 3 bin kişilik tribün çok amaçlı 5 ayrı salon yürüyüş parkurları tenis kortu basketbol hentbol voleybol ve futsal alanları suni saha ve alt yapı tesisleri dinlenme ve yeşil alanlar atış poligonu fitnes salonu karate Jimnastik Muay Thai Kick Boks Judo Tekvando gibi sporlar için salonlar yer alacak.

EFSANE İSİM

Hendek merkezinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılacak olan çok amaçlı spor kompleksi projesinin müjdesini veren Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Türk futbolunun efsanesi ve Hendek’in değeri olan Süleyman Sebanın adını verdiğimiz Avrupa standartlarındaki bu projeyi ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz dedi. Babaoğlu projenin tüm detaylarını anlattı.

34 BİN METREKARELİK ALANDA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu seçim beyannamesinde yer alan ulusal ve uluslararası alanda sporun her branşına hitap edecek olan dev spor kompleksi projesinin müjdesini verdi. Prof.Dr.Ayhan Kızıl Caddesinde bulunan Hendek Belediyesi Atatürk Stadı ile Spor Salonunu kapsayan alanda hayata geçirilecek projenin detaylarını kamuoyuna duyuran Başkan Babaoğlu Stadyum ve spor salonu bulunan 34 bin metrekarelik alanda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Tüm sportif faaliyetlerin tamamının yapılacağı bu merkezde Bakanlık tarafından hazırlanan tip proje uygulanırken bu projemiz Türkiye’ye rol model olacak. Avrupa standartlarında olan ve Türkiye’deki ender projelerden biri olan çok amaçlı bu spor kompleksi projesini şehrimize ve ülkemize kazandıracak olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum dedi

KOMPLEKSTE YOK,YOK

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliği sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır sözünden yola çıkarak onun gösterdiği hedefte Türkiye’ye yıllarca örnek gösterilecek bir eseri Hendek’e kazandıracaklarını ifade eden Babaoğlu Kompleks içinde yapılacak yeni stadyumda sporcu oteli ve 3 bin kişilik tribün çok amaçlı 5 ayrı salon yürüyüş parkurları tenis kortu basketbol hentbol voleybol ve futsal alanları suni saha ve alt yapı tesisleri dinlenme ve yeşil alanlar atış poligonu fitnes salonu karate Jimnastik Muay Thai Kick Boks Judo Tekvando gibi sporlar için salonlar yer alacak. Ayrıca engelliler uygun aktivite alanları yer alacağı bu tesis projesini hazırlarken çok büyük heyecan duyduk.Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğinde sağlıklı bir gelecek ve sağlıklı bir nesil için yoğun aktivite programları uygulanacaktır diye konuştu.

BAKANLIK DESTEKLİYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoyun desteklerini esirgemediğini anlatan Babaoğlu Şehrimiz ve gençlerimiz için sporun teşvik edilmesi için el ele verdik ve güç birliği yaptık. Şehrimizin merkezine kazandırılacak olan bu modern ve model eser kapsamı ve donanımlarıyla bırakın Sakaryayı Türkiyenin sayılı tesisleri arasında yer alacak uzun yıllar sonra dahi ihtiyaca cevap verebilecek. Tek bir amacımız vardı. Herkesin modern tesislerde spor yapması sporla vakit geçirmesiydi. Hazırlanan bu proje Bakanlığımız tarafından desteklenince zaman kaybetmeden düğmeye bastık. Birkaç hafta içinde başlıyoruz. Kendi öz kaynak ve nitelikli iş gücümüzle belediyemiz iştiraki TÜRKAY A.Ş. tarafından proje tamamlanacak dedi