AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 30-08-2020 13:01   Güncelleme : 30-08-2020 14:09

AKYAZI’DA DA 30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 98. YILI TÖRENLE KUTLANDI.

AKYAZI’DA DA 30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 98. YILI TÖRENLE KUTLANDI.

AKYAZI’DA DA 30 AĞUSTOS ZAFERİNİN  98. YILI TÖRENLE KUTLANDI.

AKYAZI’DA DA 30 AĞUSTOS ZAFERİNİN

98. YILI TÖRENLE KUTLANDI.

Zafer Bayramının 98.yılı dolayısı ile 30 Ağustos 2020 Pazar günü Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

Anıt önündeki törende İlçe Kaymakamı Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular.

Çelenklerin konulmasının ardından Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu ve göndere bayrak çekildi.

  1. Ağustos Zafer Bayramı yıl dönümü kutlaması nedeniyle düzenlenen törende günün anlamına ilişkin konuşma Garnizon Komutanı ve Akyazı Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Barış Demirhas tarafından yapıldı.

KİMLER KATILDI

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan, Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Gürel, Siyasi Partilerin başkan ve temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Gaziler derneği başkan ve yöneticileri, Muhtarlar Derneği Başkanı, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkan ve bazı yöneticileri, S.A.B.A.H. Derneği üyeleri, ADD ile CHP’nin Kadın yöneticileri, İlce Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere bazı Daire Müdürleri katıldı.