AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 15-07-2020 18:53   Güncelleme : 15-07-2020 18:57

SASKİ’DE NELER OLUYOR? SASKİ’DE KİM NE DEDİ

SASKİ’DE NELER OLUYOR? SASKİ’DE KİM NE DEDİ

SASKİ’DE NELER OLUYOR?  SASKİ’DE KİM NE  DEDİ

SASKİ’DE NELER OLUYOR?

SASKİ’DE KİM NE  DEDİ

 

EKREM YÜCE:

Uygun fiyatlı su

Büyükşehir sınırlarının 2014 yılı ile birlikte tüm şehri kapsaması ile özellikle altyapı anlamında ciddi yatırımlar hayata geçirmenin zorunlu hale geldiğini vurgulayan Başkan Yüce, “Bu doğrultuda dev yatırım bedelleriyle birçok ilçede gerek içmesuyu, gerek kanalizasyon, gerekse yağmursuyu anlamında önemli hizmetleri hayata geçirdik.

Önümüzdeki süreçte de projesi hazır, ihale aşamasına gelmiş ve devam eden çalışmalarımız mevcut. Tüm bunların yanında 30 Büyükşehir arasında en kaliteli içmesuyunu sağlamamıza karşın fiyat bakımından 18. sıradayız. Abonelerimizin yüzde 22’si kanunda öngörülen indirimli fiyattan su kullanıyor. Yani kaliteli içmesuyu hizmetini oldukça hesaplı bir fiyatla vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırıyoruz” diye konuştu.

 

*Akyazı ilçesi hariç

 

ŞABAN KOLUDRA

Yasaya aykırı zam

2020 Yılı Su Tarifeleri ve Uygulama Esasları’na yönelik 1.madde oybirliğiyle kabul edildi. Bu madde ile ilgili söz alan CHP Grup Başkanvekili Şaban Koludra, “SASKİ akademik kadrosu yüksek bir kurum. Daha önce suya zam yapılması kararı gündeme geldi alınan kararla zam yapılmamıştı. Ama SASKİ’nin bağlı bulunduğu yasa gereği tarifeleri incelemesi genel kurulların görevidir. Kullanılmış suların boşaltılmasıyla ilgili aylık her ay yüzde 2,5 zam uyguluyoruz. Bu yasaya aykırı durumdur. Teftiş raporlarında ret edilmiştir. Bu artış yersiz ve hukuksuzdur. Bunu yönetimin dikkatine sunuyorum” dedi. 

 

Haziran 2020 su birim fiyatı 3.12  

Temmuz 2020 su birim fiyatı 3.20

HER AY ZAM SÜPER HİZMET

 

2020 YILI ZAMLI

Su tarifesi yenilendi

Yine 1 Ocak 2020 yılında uygulanmak üzere suya yüzde toplamda 2,5 zam geldi. Buna göre bazı bölgelerde ton başına 3 lira 41 kuruştan olan su fiyatı 3 lira 57 kuruşa yükselecek. İlçelere, konut ve iş yerlerine göre fiyatlarda ortalama yüzde 2,5’lük artış olacak.

Zam maddesi oy birliği ile meclisten geçti.

 KAYNAK

YENİ HABER

12 KASIM 2019