AKYAZI
Giriş Tarihi : 03-07-2020 12:24   Güncelleme : 03-07-2020 12:31

CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA ÜÇ BAKAN BÖLGEYE GELİYOR

CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA ÜÇ BAKAN BÖLGEYE GELİYOR

CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA  ÜÇ BAKAN BÖLGEYE GELİYOR

CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA

ÜÇ BAKAN BÖLGEYE GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgeye gidiyor. 

 

VALİ: İÇERİDE 150-200 İNSAN VAR

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili "Fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirleri alındı. Havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz. Fabrika sahibinden aldığımız bilgiye göre içeride yaklaşık 150-200 insan var" dedi.

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YÜCE

Devletimiz bütün imkanlarıyla Hendek'te. İtfaiye teşkilatımız patlamayı kontrol altına almak için seferber olmuş durumda.

Biz de olay yerindeyiz.

Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun.

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim. İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis" dedi.