AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 02-07-2020 15:22   Güncelleme : 02-07-2020 16:51

İSRAFA SON

İSRAFA SON

İSRAFA SON

İSRAFA SON

Akyazı belediyesi tarafından Uzun yıllardır özel sektöre araç kirası için

milyonlarca lira harcandı.

Edinilen bilgiye göre akyazı belediyesi Üç yıl için Yüklenici firmaya 4.000.000,00 aşkın para verildiği Akyazı belediye başkanı Bilal soykan bu duruma el koyarak belediyenin yılda kira olarak ödediği para ile yeni çöp kamyonları satın alarak belediyeyi büyük bir israftan kurtardı

 Başkan Soykan konu ile ilgil yaptığı açıklamada şunları söyledi

Görevi devraldığımız günden bu yana tasarruf tedbirleri çerçevesinde uzun süreli çalışmalar başlattık. Bu tedbirler ışığında kendi öz kaynaklarımız ile özel sektöre milyonları vermeden, kısıtlı gelirlerimizi ekonomik kullanma adına; İller Bankası kredisi ile 4 adet 11+1 m3 Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonunu Belediyemizce satın aldık. 2 adet 13+1,5 m3 Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu da Çevre ve Şehircilik Bakanımızın talimatıyla Bakanlığımız tarafından Belediyemize hibe edildi.

Uzun yıllardır özel sektöre araç kirası için milyonlarca lira harcandı. Üç yıl için Yüklenici firmaya 4.000.000,00 aşkın para verildi. Bu durumu göze alarak yaptığımız çalışmalar neticesinde çöp kamyonlarımızı devletimizin verdiği Yatırım Teşvik Belgesi ile 4 adet araç için KDV ödemeden 1.484.475,00 TL ye satın aldık. Böylece araçların yaklaşık 2 yıldan daha kısa bir zamanda kendini amorti etmesi imkânını sağlamış olduk.

Cumhurbaşkanımızın eşi Emine ERDOĞAN himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen Sıfır Atık Projesinin en önemli ayaklarından biri olan ‘’Kaynakların verimli kullanılması ve israfın önlenmesi’’ projelerine katkı sağlamış olduğumuz için de ayrıca mutluyuz’’ dedi.