AKYAZI
Giriş Tarihi : 27-06-2020 19:20   Güncelleme : 27-06-2020 19:20

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MESUT EKREM AKYAZI HALKIN SESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MESUT EKREM AKYAZI HALKIN SESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MESUT EKREM   AKYAZI HALKIN SESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MESUT EKREM

 AKYAZI HALKINESESİ’Nİ ZİYARET ETTİ  

Ak parti ilçe Başkanı Mesut Ekrem akyazihalkinsesi.com haber sitesini ziyaret etti.

Ak Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem ve Yönetim Kurulu üyesi Hasan Bayraktar’ı akyazihalkinsesi.com haber sitesi Sahibi Ali şanlı  tarafından karşılandı.

 Ziyarette İlçenin sorunları ve projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Kuzey Marmara Otoyolu, fakülte ve pandemi sürecindeki çalışmalar hakkında birçok soruya cevap verdi.Özellikle Pandemi sürecinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Akyazı’da da çok iyi şekilde yönetildiğini belirten

Başkan Ekrem;

İlçe devlet hastanemizde 400'ün üzerinde şüpheli vakadan tamamına yakını iyileşerek taburcu edildi 70 yaş üstü 2 vatandaşımız ne yazık ki yaşamını yitirdi. Bu virüs dünyanın ve ülkemizin başına ilk kez gelen bir olay. Hiçbir şekilde önceden bilmek imkansız, deprem gibi tecrübelerimizin olduğu bir şey değildi. Hazırlık yapılabilecek bilinen bir şey değildi. Buna rağmen Akyazı Devlet Hastanemizin pandemi dünyada yayılmaya başladığı andan itibariyle Sağlık Bakanlığımız ve kurumlarımızla koordineli çalışmalarını ve neticelerini gördük.

 FAKÜLTE ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

Akyazı’ya kazandırılan Sağlık Bilimleri Fakültesi'nin

bu yıl tercih listesinde

olduğunu anlatan Başkan Ekrem Fakülteye  Hemşirelik 40 , Sağlık Yönetimi 40, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 40 olmak üzere toplam 120 öğrenci alınacak. Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Turizmi İşletmeciliği'ne 50, Sağlık Kurumları İşletmeciliği'ne 50, İlk ve Acil Yardım  40, Tıbbi Laboratuar 40, Fizyoterapi 40 olmak üzere 220 öğrenci alınacak.  2. sınıf da 250 kişi olsa Akyazı’ya 2020 Eylül itibari ile yaklaşık 600 öğrenci gelmesi planlanıyor. Öğrenci tercih edecek bu yıl mevcut okulun iyileştirilmesiyle başlangıcı yaptık, bildiğiniz üzere bu yıl yer tahsisinin gerçekleştirdik.  Bina için plan ve proje çalışmaları devam ediyor akabinde ihaleye çıkarak ilçemize güzel bir fakülte binasında kazandırmış olacağız. Kaymakamlığımız belediye başkanlığımız gerekli çalışmaları yürütüyor konuyu yakinen takip ediyor ve destekliyoruz" dedi.

 Başkan Mesut Ekrem,  Akyazı’da yıllardır görevinizi başarılı bir şekilde yaptığınıza inanıyoruz. Görevinizde başarılar dileriz  diye konuştu.

akyazihalkinsesi.com Sahibi Ali şanlı ziyaretten dolayı başkan Mesut Ekrem’e ve yönetim kurulu üyesi hasan Bayraktar’a başarılar diledi ve  teşekkür etti.