AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 11-06-2020 12:17   Güncelleme : 11-06-2020 12:17

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü larva ilaçlamalarının 3. Etap çalışmaları ile 15 Haziran tarihi itibarıyla 6 (altı) adet ULV cihaz donanımlı araçlarımızla gece uçkun ilaçlamasına başlanacağını açıkladı

 

Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri, rutin olarak tüm mahallerimizde gerçekleştirdiği larva ilaçlamalarının 3. Etap çalışmalarına bugün; Çatalköprü, Sukenarı, Yenidoğan, YeniOramanköy, Türkormanköy, Topağaç, Kumköprü, Düzyazı ve Yuvalak mahallerinde devam ediyor.
Çatalköprü Muhatarımız Ali BUZ ile birlikte Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını denetleyen Başkanımız ekip çalışanlarına, gerek pandemi döneminde yaptıkları dezenfektan ilaçlama çalışmaları için ve gerekse bu dönemde yaptıkları ilaçlama çalışmaları için teşekkür etti.
Havaların elverişli olduğu hergün devam edecek larva çalışmalarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın yaz gecelerini rahat geçirmeleri adına 15 Haziran tarihi itibarıyla 6 (altı) adet ULV cihaz donanımlı araçlarımızla gece uçkun ilaçlamasına başlanacaktır.

İlaçlama tüm mahallelerde haftada 2 gün olarak planlanmış olup, havaların elverişli olduğu günlerde aksatılmadan bu program dahilinde devam edecektir. Yağmur suyu, açık ve kapalı kanallarda biriken sularda üremesi hızlanan larva ile mücadelede; ilçemizde yeşillik ve sulak alanların çokluğunu, arıcılığın ve koza üreticiliğinin ilaçlamalarımızı engellediğini, hayvancılık yapılması nedeniyle gübre atıklarının verdiği sıkıntıyı göz önünde bulundurmanızı istirham ederek, şikayetleriniz konusunda anlayışınıza ve hoşgörülerinize sığınıyoruz. Yaz ayı boyunca sürecek olan ilaçlama çalışmalarında arıcılık ve kozacılık yapan vatandaşlarımızın da buna göre önlem alması önemle rica olunur. Tüm Hemşerilerimize sağlıklı ve huzurlu günler dileriz…

İlaçlama ile ilgili şikâyet ve taleplerinizi Akyazı Belediyesi Çözüm Masası hattı 444 90 54 arayarak ve ya Çözüm masasına bizzat başvurarak iletebilirsiniz.

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/fecd3e46e2.jpg">