AKYAZI
Giriş Tarihi : 07-06-2020 18:04   Güncelleme : 07-06-2020 18:11

AKYAZI’DA DENETİMLER DEVEM EDİYOR

AKYAZI’DA DENETİMLER DEVEM EDİYOR

AKYAZI’DA DENETİMLER DEVEM EDİYOR

AKYAZI’DA DENETİMLER DEVEM EDİYOR

Akyazı Kaymakamlığı tarafından COVİD 19 salgını ile ilgili alınan önlemler ve kurallara uymakla ilgili ve yetkililer tarafından yapılan denetimler ve yapılan Uyarılarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapıldı  

 

İŞTE O AÇIKLAMA

COVİD 19 salgın döneminde sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının/bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiş ve denetimler gerçekleştirilmiştir.

 

***Gelinen aşamada, salgınla mücadelede halkımızın desteği ile büyük yol kat edilmesi sonucun da; Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenen kurallar çerçevesinde birçok alanda kontrollü normalleşme adımları atılmaya başlanmıştır.

 

***Bu kapsamda +berber/kuaför/güzellik merkezi, +ticari taksiler, +pazar yerleri, +şehir içi toplu ulaşım, +camiler, +lokanta, restoran, kafe, +kahvehane, kıraathane,  +kır bahçesi, çay bahçesi, park/piknik alanları vb. , + konakl…

 

*İlçemizde 05.06.2020 tarihinde Kaymakamlık Koordinesinde Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Sağlık Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Müftülük ve İlgili Meslek Odaların temsilcilerinin katılımıyla belirtilen her bir faaliyet alanlarında ayrı,ayrı ve geniş kapsamlı denetim gerçekleştirilmiştir. 

                                                                                                      ***Gerçekleştirilen denetim faaliyetlerinde,  işletmelere yönelik rehberlik çalışmaları da yürütülmüş, alınması gereken tedbirler ve önemi anlatılmış, kontroller yapılarak yeni normalleşme sürecine hızla uyum sağlanması amaçlanmıştır.

 

Geldiğimiz bu süreçte  uyulması gereken kurallara hızla uyum sağlamamız gerekmektedir.Yeni normal sürecimizde alınan tedbirlerin uygulanması ve düzenli-sürekli denetimler ile kontrolü, halk sağlığının korunması açısından oldukça önemlidir.

 

Kontroller plan dahilinde düzenli ve sürekli olarak gerçekleşecek