AKYAZI
Giriş Tarihi : 20-03-2020 15:39   Güncelleme : 20-03-2020 18:40

AS AKYAZI'SPORDAN BÜYÜK TEPKİ MAÇLAR İPTAL EDİLMESEYDİ

AS AKYAZI'SPORDAN BÜYÜK TEPKİ MAÇLAR İPTAL EDİLMESEYDİ

AS AKYAZI'SPORDAN BÜYÜK TEPKİ  MAÇLAR İPTAL EDİLMESEYDİ

AS AKYAZI'SPORDAN BÜYÜK TEPKİ

MAÇLAR İPTAL EDİLMESEYDİ

As Akyazıspor  Arifiyespor maçına çıkmama kararı alındığını açıklamıştıMaçların iptal edilmesinden birkaç saat önce yapılan bu açıklama spor camiasında geniş yer buldu

As Akyazı'spordan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,Hakem ve Gözlemciye,Güvenlik Görevlilerine, ve Futbol İl Temsilcisine büyük tepki ve kınama geldi.

Geçtiğimiz Hafta sonu oynanan ve As Akyazı'sporu yakından ilgilendiren Hendek Dereköyspor-Arifiyespor maçı ile alakalı As Akyazıspor Kulübünden sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

Açıklamanın sonunda tepki olarak ligin son haftası oynanması gereken Arifiyespor maçına çıkmama kararı alındı.

 

İşte O kınama Açıklaması

Hafta sonu oynayacağımız Arifiyespor maçına çıkmıyoruz!.gerekçemiz...seyircisiz oynanması gereken maçı seyircili oynayan ..devre arasında sahaya giren rakip soyunma odasını basan sporcuları darp eden ve korku psikolojisi sağlayan sonucu As Akyazıspor u ilgilendiren aynı saatte başlayıp'ta 30 dk geç biten ..korkak hakem ve gözlemcilerin belediye başkanın baskısıyla maçı oynatan...ve bu tür eylemleri devamlı yapan ve bundan da hiç bir ceza almayan avantaj sağlayan ...kısaca bugüne kadar yaptıkları yanlarına kar kalan ..her türlü çirkefliği yaparak başarı sağlamaya çalışan buna çanak tutan göz yuman yaşa gereği seyircisiz maçı seyircili oynatan veya engellemeyen yetkililerin ...vereceğiniz saha kapatma cezasının göstermelik olacağından.

atı alanın Üsküdarı geçtiğinden.

çok iyi tanıdığım Turgut Babaoğluna'da tavsiyem karışma...

emek hırsızlarının oyununa alet olma.

sporculara saldırı olmuş seyirci olmaması gerekirken seyirciler tarafından. Sen adil tarafsız ve senin misafirin olan takımın darp edilmesini yok sayarak müdahale etmek yakıştı mı sana Turgut Babaoğlu..sonuç...Hendek Dereköysporu ,idarecilerini Turgut Babaoğlunu ,darp olayına karışan seyircilerini,güvenliği sağlamayan tüm kamu yetkililerini.seyircisiz maça seyirci alan görevlileri..tatil edilmesi gerekirken 30 dk gecikmeli maçı oynatan korkak hakemleri ve gözlemciyi. Cesur karar veremeyen il tertip kurulunu..saha kapatmayla geçiştiren kurulu...en şiddetli kınıyoruz...

yukarıda saydığım gerekçelerden dolayı protesto amaçlı bu haftaki maça çıkmıyoruz..

futbol kamuoyuna saygılarımızla.....

Sporcu kardeşlerime ve Arifiye'spor camiasına geçmiş olsun.