AKYAZI
Giriş Tarihi : 19-03-2020 14:30   Güncelleme : 19-03-2020 14:30

AKYAZI’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ

AKYAZI’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ

AKYAZI’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ

AKYAZI’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMLERİ

Dünya ve Ülkemizde de görülen ölümcül Koronavirüs dolayısı ile Devletin üst kademelerinden başlamak üzere olağan dışı önlemler alınıyor.

 İnsanların toplu olarak bulunduğu kahvehane, lokal ve camiler olmak üzere birçok tesisin kapatılmasının ardından sağlık kurumları da olağan dışı uygulamalara başladı.

 Akyazı Devlet hastanesinde de bu sabahtan itibaren yeni bir uygulamaya başlandı. Hastaneye gelen herkesin görevliler tarafından ateşi ölçülüyor. Hastaneye niçin geldiği soruluyor.Acil bir durum yoksa hastalar geri çevriliyor.

 Yine bu sabahtan itibaren en çok risk altında bulunan hastane çalışanlarının tamamının maske taktığı dikkatleri çekti.

 Akyazı Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Tepeçınar uygulanan önlemlerle ilgili verdiği bilgide Gündüzleri hastaneye gelenler sadece orta kapıdan alınarak ateşleri ölçülüyor, ziyaret sebepleri öğrenilerek ilgili yerlere yönlendiriliyor. Mesai bitiminden sonra orta kapı kapatılıyor girişler bu saatten sonra acil bölümünden girişleri sağlanıyor. Başhekim Tepeçınar bu günden itibaren hasta ziyaretlerine de izin verilmeyeceğini belirterek Hastanemizde karantina bölümü de oluşturulduğu bilgisini veren Başhekim Tepeçınar bu güne kadar 9 şüpheli hastanın karantinaya alındığını, bunlardan 3 ünün tedavi edilerek taburcu edildiğini söyledi. Tepeçınar çok acil olmayan durumlarda vatandaşların hastaneye gelmemelerini istedi.

Koridorlarında görevliler dışında kimsenin bulunmadığı Akyazı Devlet Hastanesindeki bu uygulamanın 1 ay süreceği, daha sonra da duruma göre uzatılabileceği öğrenildi.