TÜM HABERLER
Giriş Tarihi : 18-03-2020 17:35   Güncelleme : 18-03-2020 17:50

AKYAZI TAPU DAİRESİ ÖNLEMİNİ ALDI

AKYAZI TAPU DAİRESİ ÖNLEMİNİ ALDI

AKYAZI TAPU DAİRESİ ÖNLEMİNİ ALDI

AKYAZI TAPU DAİRESİ ÖNLEMİNİ ALDI

Akyazı Tapu Dairesinde bireysel başvurular yapılamayacak
Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde bireysel başvurular alınmayacak ve online başvuru yapılacak. 
Akyazı’da Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular E-Devlet şifresi ile Web-tapu sistemi üzerinden yapılacak. İnternetten müracaat yapamayanlar için ALO 181 hattını arayarak randevu talep edebilecek.
Akyazı Tapu Müdür Vekili Fuat Yeşiltaş; “Bbu uygulamaların  Genel Müdürlüğün aldığı tedbirler doğrultusunda Covid-19 (corona) virüsü ile etkin mücadele sağlanabilmesi, halkımızın ve personelimizin sağlığının korunabilmesi amacıyla 18.03.2020 tarihinden itibaren;
Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine yapılacak olan başvurular Web-tapu sistemi üzerinden (https://webtapu.tkgm.gov.tr), işlem(randevu) talepleri ise(yabancı uyruklu kişiler dahil) Alo-181 çağrı merkezi aracılığıyla veya www.tkgm.gov.tr adresinden online olarak yapılacak olup, Tapu ve Kadastro müdürlüklerine randevusuz, manuel olarak yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ayrıca Web-tapu sistemi üzerinden alınan başvurularda vatandaşlarımız sadece imza aşamasında müdürlüklerine geleceğinden bu yöntemin seçilmesi kendilerine kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır.
Online başvurusu alınan işlem sahipleri Tapu Müdürlüklerindeki bekleme salonlarına randevu saatinde kabul edilecektir. Herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına randevu saatinde müdürlüklerde olunması önem arz etmektedir.
Yabancı uyruklu talep sahiplerinin her türlü mevzuat ve vatandaşlığa ilişkin bilgi talepleri www.yourkeyturkey.gov.tr üzerinden karşılanacaktır.” Dedi.