AKYAZI BELEDİYESİ
Giriş Tarihi : 03-03-2020 17:47   Güncelleme : 03-03-2020 17:52

BAŞKAN MECLİSİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN MECLİSİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN MECLİSİ BİLGİLENDİRDİ

BAŞKAN MECLİSİ BİLGİLENDİRDİ

Akyazı belediye başkanı ve meclis başkanı Bilal Soykan 03.03.2020 Salı günü saat 14.00 de meclis salonunda gerçekleştirilen belediye meclis toplantısı öncesinde Belediye tarafından yapılan hizmetlerin özetini sunarak meclisi bilgilendirdi yaptığı bilgilendirmenin ardından meclis gündemine geçildi

 

BAŞKAN SOYKAN ÖZET OLARAK ŞUNLARI SÖYLEDİ

SAYIN MECLİS ÜYELERİMİZ

BELEDİYEMİZİN KIYMETLİ ÇALIŞANLARI,

DEĞERLİ MİSAFİRLER, KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI,

SİZLERİ SEVGİ, SAYGI VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.

       Suriye İdlib'deki alçak saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başı sağ olsun. Allah kahraman Mehmetçiğimizi korusun, muzaffer kılsın İnşallah.

    Ayrıca Tüm İslam âleminin ve Milletimizin, mübarek üç ayları ile geride bıraktığımız hafta idrak ettiğimiz mübarek Regaib Kandilini de tebrik ediyorum.

      Saygıdeğer meclis üyelerimiz kıymetli hazirun;

    Belediyemizin rutin işleyişi ile birlikte mahallelerimizde yol genişletme, parsel yolu açma, dere geçitleri ile alt yapı ve ıslah çalışmalarının yanında, büz döşeme, kilitli parke örme işleri yapılmış olup, yeni açılacak olan kız öğrenci yurdumuz ve mahallelerimizde yol düzenleme-malzeme serim çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

    Kar küreme çalışmalarımız ile özellikle yukarı kesimlerdeki köylerimizde yaşanan aksaklıkları önlemek adına, anında müdahale edilerek vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden gelen gayreti göstermiş bulunmaktayız.

   Yaklaşan yaz aylarına hazırlık ve daha güzel bir Akyazı için ağaç budama, fidan dikimi ve peyzaj çalışmalarımız yanında sorunu kaynağında yok etmek üzere larva ile mücadele ve ilaçlama çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir.  

       Düzenlediği kültür sosyal faaliyetleri kapsamında şiir dinletisi ve tiyatro oyunları yanında organize ettiğimiz bilardo turnuvası ile sosyal hayatımıza ve gençlerimizin kişisel gelişimlerine belediyemiz olarak bir nebze olsun katkı sağlamaya çalıştık.

    Mahallelerimizi ziyaret etmeye devam ederek vatandaşlarımız ve muhtarlarımızla hasbihal etmiş ve her daim yanlarında olmuş, istek ve önerilerini not düşerek belediyemizin işleyiş planlamasında çözümü için gerekli süreci başlatmış bulunmaktayız.

    Akyazı’mızın kaynaklarının doğru ve ekonomik kullanmak üzere vatandaşlarımıza verdiğimiz sözden hareketle, planladığımız projelerimize bir yenisini daha dün yaptığımız törenle hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

İller Bankası kredisi ile 4 adet Çöp Kamyonumuzu Belediyemizce satın almış, 2 adet Çöp Kamyonunu da Çevre ve Şehircilik Bakanımızın talimatıyla Bakanlığımız tarafından Belediyemize hibe edilmiştir. Yaptığımız çalışmalar neticesinde çöp kamyonlarımızı devletimizin verdiği Yatırım Teşvik Belgesi ile 4 adet araç için KDV ödemeden 1.484.475,00 TL ye satın almış olduk. Böylece temizlik işleri filomuza kattığımız yeni 6 adet çöp kamyonumuz ile araçların yaklaşık 2 yıldan daha kısa bir zamanda kendini amorti etme imkânını sağlayarak hem çöp toplama işini kendi bünyemize almış hem de Akyazı’mızın kaynaklarını verimli kullanmış bulunmaktayız.

    Sözlerime son verirken 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla başta belediyemiz ve ilçemizdeki çalışan hanımefendiler nezdinde tüm hanımların 'Dünya Kadınlar Gününü ' kutluyorum.

Milletvekilimiz Çiğdem Erdoğan ATABEK Hanımefendi ve Sakaryaspor Başkanı Cumhur GENÇ beyin öncülüğünde Tüm Kadın seyircilerimiz pazar günü oynanacak olan Sakaryaspor - Niğde Anadolu maçını ücretsiz olarak seyredeceklerdir.

Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin. Bizleri birlik ve beraberlikten ayırmasın.

      Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken mart ayı meclis toplantımızda alacağımız kararların ilçemiz adına hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.