Reklamı Geç
Advert
BİR BEŞ YIL DAHA ÖYLE Mİ?
ALİ ŞANLI

BİR BEŞ YIL DAHA ÖYLE Mİ?

Bu içerik 844 kez okundu.

BİR BEŞ YIL DAHA ÖYLE Mİ?

Bazen düşünüyorum birileri sıradan vatandaş iken onlarla 

Selam verilip alınıyor iken konuşulabiliyor hal hatır sorulabiliniyorken bir makam koltuğuna oturduklarında veya ekonomik gücü artığında etrafındakileri bir kalemde silen yeni edindiği veya o andaki pozisyona uygun makamı ve ekonomik gücüne denk çevrelerin kendisine itibar etmelerinden diğer bir değimle yalakalık yapılmasından hoşnut olmaya başlamaları ve herkesin kendilerine tabi olmalarını tek gücün kendileri olduğunu sanmalarının verdiği o kibirlenmenin sonucu olarak insanları küçümsemek eleştirilerine tahammül edememek ve onlara kibirleri gereği elinin tersi ile iterler ve onları asla muhatap kabul etmezler. Bu tür kendini beğenmiş her şeyi ben bilirim benim gücümün üstünde güç yok inancını benimsemiş insanlar KENDİNİ BEĞENEN İNSANLAR var ya işte onlardan birde bana göre Sakarya büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu’dur. Zeki Toçoğlu 2009 yerel seçimlerinde Serdivan belediye başkanı iken Büyükşehir belediye başkan adayı olarak seçimlere girmiş ve seçimin galibi olmuştur. Geçen 4,5 yıl içinde Sakarya iline önemli hizmetler yapmıştır ancak hizmetlerde adil ve eşit davranmamıştır. Bunun en güzel örneği Akyazı ilçesidir. Yıllardır hizmetlerin yapılmadığını yazıp siz değerli halkımızla paylaştık Toçoğlu’dan aylarca randevu almak için uğraştım olmadı. Kendisi ile ilgili eleştiri yazılarımdan rahatsız oldu ancak dönüp cevap vermedi defalarca yazdım cesaretin varsa gel Akyazı da basın toplantısı yap gelemedi. Akyazı ilçesin nerenin ilçesi neden üvey evlat muamelesi yapıyorsun sorularımıza bu güne kadar cevap alamadım. Toçoğlu yaptığım eleştirilerden rahatsız olduğunu çevresindekilere söyleyerek bu gazeteye destek vermeyin diyebildi ama ilçenin sorunları ile hiç ilgilenmedi. Onun kendine göre bir basını var. Bu basınla Toçoğlu istediği haberleri yaptırarak halkımızı kandırmaktadır. Toçoğlu bana göre kibirli bir başkandır hiçbir zaman halkın başkanı olamamıştır.

Bu karakterlerde olan insanlar

1.KİMSEYİ DİNLEMEZLER.

2. ASLA EMPATİ KURMAZLAR:

3.  BÜYÜKLÜK HİSSİ BÜTÜN BENLİKLERİNİ KAPLAMIŞTIR:

4.ELEŞTİRİYE KARŞI AŞIRI TEPKİ GÖSTERİR, ÖFKE HİSSEDERLER:

5.KENDİ ÇIKARLARI İÇİN BAŞKALARINI ÇOK İYİ KULLANIRLAR:

6.İNSANLARA DEĞER VERMEZLER:

7.EN ÇOK ZENGİNLİK, BAŞARI, GÜÇ, İHTİŞAM GİBİ KONULARA KAFA YORARLAR:

8.AMAÇLARINDA, KENDİLERİNE HAYRAN KİTLESİ OLUŞTURMAK YATAR:

9.KISKANÇLIK DUYGUSU HAYATLARINDA ÇOK ÖNEMLİ YER İŞGAL EDER:

10.ASLA YARDIM ALMAZLAR:

11. YAPTIKLARI İŞLERE ÇOĞU KEZ ANLAM VERİLEMEZ:

12. HEP KRİZ DÖNEMİNİ SEVERLER:

Bu kişilere karşı kesinlikle tevazu göstermemek gerekir. Aksi takdirde onlara hiçbir şekilde etki edemeyiz. Açık ve kararlı bir şekilde davranışlarını onaylamadığımızı hissettirerek onlara hayran olmadığımızı ifade etmeliyiz.
 Bu özelliklere sahip Onlara övgü ile yaklaşırsak bundan çok hoşlanacaklardır. Fakat bu durumda onlara ve topluma kötülük yapmış oluruz... O nedenle kendini beğenmiş kişilere karşı övgü dolu sözler söylemekten KAÇINMALIYIZ

Toçoğlu bir beş yıl daha dedi ve ikinci kez Sakarya Büyükşehir belediye başkanlığı için resmen müracaatını yaptı.

Seçimlerde vatandaştan oy isteyecek tabi Akyazı ilçe halkından da oy isteyecek. Ben bu günden diyorum ki Toçoğlu aday gösterilirse öncelikle Akyazı ilçesinin birikmiş sorunlarını ve geçmişte söz verip yapmadığı hizmetleri de içine alacak şekilde yazılı bir taahhütte bulunmasını sorunlarını çözeceğine dair bir çalışma yapmasını öneriyorum.

Mesela daha önce söz verdiği

Mudurnu rekreasyon projesini yapacağını

İçme su şebekesini yenileyeceğini

İlçeye yakışır Terminal yapacağını

Trafik ve ulaşım sorununu gidereceğini

Trafikte Tek yön uygulaması ve alternatif caddeler oluşturacağını

Kavşakları dubalarla değil gerçek manada yeniden düzenleyeceğini

Kanalizasyonun ikinci ve üçüncü etabını başlatacağını

Net bir şekilde yazılı olarak beyan etmelidir aksi takdirde Akyazılı olarak ben Toçoğlu’na muhalif olacağımı şimdiden ilan ediyorum.

Toçoğlu ne kadar güçlü olursa olsun Halkın Sesi’ni susturmaya o gücün yetmeyeceğini hatırlatırım. Halkın sesi bu ilçede sekiz yılı geride bıraktı. Allahın izni ile bu ses tüm engellemelere rağmen Akyazı için görevini yapacaktır.


DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YOLCUOĞLU KUTSAL TOPRAKLARDA
YOLCUOĞLU KUTSAL TOPRAKLARDA
BU KARAR GEÇERLİ Mİ?
BU KARAR GEÇERLİ Mİ?