Reklamı Geç
Advert
BİR İLK
ALİ ŞANLI

BİR İLK

Bu içerik 720 kez okundu.

BİR İLK

Akyazı Sakarya’nın en büyük ilçesi yer altı yer üstü doğal kaynakları verimli toprakları ile bölgemizin bakir bir ilçesi yıllardır bu ilçenin yer altı ve yer üstü doğal zenginliklerinden söz edilir. İlçenin sanayi tarım ve turizmle gelişeceğini ve kalkınacağını yıllardır duyarız ancak bu konuda kimsenin bir şey yaptığı yok

İlçemiz karayolu bağlantıları ile E-5 ve D-140 ayrıca otaban bağlantısı ile ulaşım sorunu olmayan ender ilçelerden biri Sanayi tarım turizm yatırımcıları için çok cazip bir yer olmasına rağmen bu yatırımların ilçemizde yapılmamsının nedenlerini bir, bir sorgulamak ve engelleri kaldırarak bu yatırmaların ilçemize kazandırılması bir zorunluluktur.

Organize sanayinin Akyazı’yı ekonomik olarak kalkındıracağı gerçeğinle hareketle geç kalınmadan Yeni çıkan yasalara göre güncellenerek OSB kurulabilir. Belirlenen OSB’nin içinde otoban gişelerin bulunması E–5 karayolu ve karasu limanına bağlanacak olan demiryolu hattının sanayiden geçmesi ayrıca Mudurnu dersi de ayrı bir değer katmakta. Böyle özellikleri olan bir sanayi bölgesi Türkiye’de başka yerde yoktur.

Akyazı’da bulunan tarım arazileri çok verimli. Ama tarımla ilgilenen kesim belli Bundan dolayı bir yerde ilçe ekonomisi tıkanacak. OSB ile Akyazı’nın önünü açmak için Akyazı’da bulunan sivil toplum kuruluşları siyasetçiler ve yöneticiler bir an önce organize sanayi bölgesini kurmaları gerekmektedir.

Başta Sakarya milletvekilleri AKP il ve ilçe başkanları sivil toplum kuruluşları büyükşehir ve Akyazı belediyeleri ilçemizin gelişmesi ve kalkınması için tüm imkânlarını seferber etmeliler. Hazır kaynakları kişi ve kurumlara değil Akyazı halkı adına kullanımını ve bu konuda yatırımların yapılmasını sağlamalıdırlar.

Sakarya’nın diğer ilçelerinde bazılarında bir bazılarında iki OSB varken hatta üçüncü OSB kurulma çalışmaları devam ederken Akyazı ilçesi bu konuda laf üretmekten başka bir şey yapmadı.2004 yılından beri gündemde olan OSB ilçemizde kurulamadı. Bu konuda en büyük ihmal bana göre ATSO başkanı ve yönetimindedir. Bazen Akyazı da ATSO’nun olmamasının daha hayırlı olacağını bile düşünüyorum. Çünkü ilçemizde ATSO olmasaydı bizimde diğer ilçelerde yapılan yatırımlar ve OSB’miz olurdu. İlçemizde ATSO olmasaydı SATSO bu görevini en iyi şekilde yapardı. Ancak ATSO’nun ilçemizde olması nedeni ile SATSO Haklı olarak ilçemizle ilgilememektedir.

ATSO Başkanı Bayraktar 2005 in ilk aylarında OSB’NİN Akyazı ilçesine mutlaka kurulacağını ve çalışmalara 2004 yılında başlanan OSB’nin 2005 in sonlarına doğru olumlu gelişmelerin yaşandığı OSB ile ilgili tüm çalışmaların bittiği dosyanın imza aşamasına geldiğini ve onay alındığını söylemişti. Yıl 2013 İlgisizlik ve takipsizlik nedeni ile onayı alınmış olan OSB ilçemizde kurulamamıştır

Akyazı ilçesinin yatırımcıya sanayiciye ihtiyacı var. Sanayicinin yatırım yapması içinde OSB en önemli bir faktör olarak önümüze çıkmaktadır.

04 Mayısta ilçemizde (ATSO) AKYAZI Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği Seçimleri yapılacak.1974 yılında kurulan ATSO tarihinde ilk kez şeffaf ve iki adaylı bir seçime hazırlanıyor.

Mevcut yönetime alternatif olarak genç bir ekip TURUNCU DEĞİŞİM sloganı ile bu göreve talipler.

Yapılacak seçimlerin Başta ilçemize oda üyelerine hayırlı olmasını diliyor ve seçimle gelecek olan yeni yönetimin ilçemizin geleceğine yön verecek ekonomik ve istihdamı oluşturacak önemli yatırımlar için. Tüm imkânları kullanarak ve özellikle OSB’nin kurulmasını Gerçekleştirerek mevcut sanayicilerimize ve yatırım yapacak olan sanayicilerimize sahip çıkmasını bu ilçe için önemli hizmetlere imza atarak ilçemize faydalı olmalarını diliyorum

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
BU İKİ SORU DOĞRU MU?
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ
EVET OYU VEREN MECLİS ÜYELERİ