Reklamı Geç
Advert
SEKİZ YILDA !!!!
ALİ ŞANLI

SEKİZ YILDA !!!!

Bu içerik 588 kez okundu.

 

SEKİZ YILDA !!!!

Sakarya büyükşehir belediye başkanı Toçoğlu kurban bayramı masajında sakaya merkez ve ilçelerde yapılan hizmetleri tek, tek anlatıyor.

Merakla ve dikkatle sözü edilen ilçeler arasında Akyazı ilçesine yapılan hizmetler var mı diye satır aralarında Akyazı ilçesini aradım ve buldum Toçoğlu Akyazı ilçesi ile ilgili  “Akyazı ilçe merkezinin çehresini değiştirecek Akyazı çarşı içi düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor Diyor. Bundan iki ay öncesine kadar Akyazı ilçesi ile hizmet anlamında söyleyecek sözü olmayan Toçoğlu nihayet üç yılın sonunda Akyazı’ya yaptığı bir hizmetten söz eder hele geldi bu çok önemli Çok duygulandım ve o anda Sayın Başkana teşekkür etmek geldi içimden ama edemedim. Çünkü bu kadar sözlerin verildiği ve hiç birinin yapılmadığını biliyor olmam bu teşekkürü engelledi.

Bir önceki başkan Aziz Duran 2000-2009 yıları arası yaptığı büyükşehir belediye başkanlığı döneminde bu ilçeye bir eser bıraktı 730.000 TL harcama ile G.S. Paşa cami çevre düzenlemesini yapmayı başardı ve gitti. Toçoğlu da üç yıllık büyükşehir belediye başkanlığı döneminde 570.000 TL değerinde çok önemli bir eser bırakmayı başardığı için aslında teşekkürü hak ediyordu. Akyazı Aziz başkanı nasıl sevgi ve saygı ile anıyorsa Başkan Toçoğlu’nu da bu önemli hizmeti için sevgi ve saygı ile anacaktır.

Sakarya büyükşehir belediyesi olarak Akyazı ilçesine sekiz yılda yaptığı ve övündükleri hizmetlerin toplam bedeli ilçe halkından alınan bir yıllık su parasının üçte biri iller bankasından emlak vergilerinden ve diğer gelirleri de dikkate aldığımızda Akyazı büyükşehir belediyesi için tam anlamı ile finans bankası gibi ama kıymetini de bilen yok. Aziz Başkan bu ilçenin paraları diğer bölgelerde harcadı. Toçoğlu da onu aratmıyor kısaca eski tas eski hamam

Sakarya büyükşehir belediyesi Akyazı halkından aldığı parayı Akyazı ilçesinin dışında istediği gibi kullanmakta bir sakınca görmüyor. Biz Akyazılı olarak bu ilçede üç dört önemli kavşakta sinyalizasyon sistemi kurduramazken diğer ilçelerde akıllı kavşaklar üst geçitler yapıldı.

Bundan üç yıl öncesini unutalım gitsin eski başkanın arkasından konuşmayalım o dönem sevabı ile günahı ile geride kaldı Aziz başkanda gitti

Aziz başkanın Akyazı’ya üvey evlat muamelesi yaptığını bilen Akyazı halkı Toçoğlu’nun 2009 yerel seçimlerinde başkan adaylığına sıcak bakmıştı çünkü Toçoğlu çok iddialı sözler veriyordu.

Hatta en yakın rakibi MHP büyükşehir belediye başkanı adayı amcasının oğlu Enver Toçoğlu’nun sözlerine itibar edilmemesi gerektiğini söyleyerek kendisinin verdiği her sözü yerine getireceğini yapamayacağı hiçbir şeyin sözünü de vermeyeceğini seçim meydanlarında defalarca halka söylüyordu.

Sonuç Zeki Toçoğlu Akyazı halkının kendisine güvenmesini sağlamıştı buda sandığa olumlu olarak yansıdı.

Toçoğlu Akyazı ve diğer seçim bölgelerinde yaptığı etkili ve dürüst söylemleri ile Büyükşehir belediye başkanı seçildi. Toçoğlu Sakarya ilinin geneline önemli hizmetler yaptı ancak nedeni bilinmeyen bir sebeple Akyazı ilçesine üvey evlat muamelesi yapmaya devam ediyor.

Niçrn neden bilen yok ama bilenen tek şey var oda Toçoğlunun bizim paramızla bize hizmet etmediğidir.Akyazı Toçoğlun'dan lutuf değil Yasalarla yapmak zorunda olduğu hizmetlerin yapılmasbını istiyor.Bu hizmetlerin neler olduğunu sayın Toçoğluna bir kez daha hatırlatarak en azından Akyazı ile ilgili neler yapacağını veya neleri yapmayacağını akyazılılara açıklamasını bekliyorum

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YOLCUOĞLU KUTSAL TOPRAKLARDA
YOLCUOĞLU KUTSAL TOPRAKLARDA
BU KARAR GEÇERLİ Mİ?
BU KARAR GEÇERLİ Mİ?