Reklamı Geç
Advert
BİZ NE YAPTIK
ALİ ŞANLI

BİZ NE YAPTIK

Bu içerik 701 kez okundu.

BİZ NE YAPTIK

Geçtiğimiz günlerde Charlie Hebdo dergisinin son sayısında Hazreti Muhammed’in sözde karikatürünü yayınlayan dergiye yapılan saldırı dünyayı ayağa kaldırdı.

Tüm dünya liderleri Paris’te terörü lanetlemek için bir yürüyüş düzenledi. Bu yürüyüşe Türkiye başbakanı Ahmet Davutoğlu’da katıldı.  

İslam terörü olarak nitelendirilen bu terör saldırısının İslam la ilgisi olmadığını terör kimden ve nereden gelirse gelsin kınıyoruz mesajları verildi

Bu yürüyüş ne kadar gerekli idi

Neden bu kadar önemsendi.

Çünkü Hıristiyanlar terör belasından rahatsız olmuşlardı.

Ancak bu yürüyüşte milyonlarca insanı katleden devlet başkanları da vardı.

Terör Fransa da eylem yaptığı zaman dünya ayağa kalkacak

Ama

Suriye de

Gazze de

Irakta ve Afrika ülkelerinde

Hatta Türkiye de eylem yaparsa ve binlerce insanı hunharca katlederse sorun olmayacak

İslam ülkeleri birlikte hareket etmediği sürece batı zihniyeti her zaman olduğu gibi Müslüman ülkeleri aşağılayacak ve her defasında İslam terörü ile ilişkilendirmeye devam edecektir

Charlie Hebdo dergisinin son sayısında Hazreti Muhammed’in sözde karikatürünü yayınlamasını protesto etmeyi ülke olarak T.C devleti olarak neden yapmadık

Son günlerde bazı STK’ların organize ettiği kınama ve protesto yürüyüşleri yapılmakta ancak siyasi partilerimizden nedense ciddi anlamda bir kınama ve protesto eylemi göremiyoruz.(Bağımsız olarak yürüyüşler düzenleyen ve bu gelişmeyi kınayan tüm STK lılara teşekkür ediyoruz)

Tüm siyasi parti liderleri Siyesi mitinglerde iki milyon vatandaşı bir araya getirenler böylesi önemli bir konu için dünyaya örmek olacak bir protestoyu bile beceremedik.

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm siyasi partiler en azından bu konuda bir araya gelseler ve tüm ülke geneline yayılacak bir eylem içinde neden olamadık.

         Bakın Çeçenistan örnek bir eylem yaparak tüm İslam ülkelerine ve dünya devletlerine önemli mesajlar verdiler

 

BİRMİLYON ÇEÇEN’DEN PROTOBTO

1 MİLYON ÇEÇEN CHARLİE HEBDO'YU PROTESTO ETTİ

Charlie Hebdo dergisinin son sayısında Hazreti Muhammed’in sözde karikatürünü yayınlamasını protesto etti.

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nde, Hazreti Muhammed'in karikatürlerinin yayınlanmasını protesto etmek amacıyla "Ben Muhammed Peygamberi seviyorum" mitingi düzenlendi.

Ellerinde "Biz Hazreti Muhammed'i seviyoruz", "Ellerinizi Peygamberimizden çekin", "Biz karikatürlerin yayınlanmasına karşıyız" yazılı dövizler taşıyan katılımcılar, "Ey Allah'ın Resulü biz seni seviyoruz" dedi, salâvat ve tekbir getirdi.

Başkent Grozni’de toplanan kalabalık “Hazreti Muhammed’i seviyoruz” eylemi düzenledi. Eyleme katılan Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, “Karikatür dergisi yetkililerini şiddetle kınıyoruz. Konuşmalarında özgürlükten bahsederek onları destekleyen politikacıları da kınıyoruz. Hiç kimse dünyadaki 1,5 milyar Müslüman’ın duygularıyla peygamberimizin karikatürünü çizerek alay edemez”dedi.

 

SİYASİ PARTİLER NEREDE

İşte Çeçenistan bunu yapabiliyorken Türkiye diyanetin açıkladığına göre  % 92,9 Müslüman olan bir ülke ve iddiamız O ki Müslüman coğrafyasının abisi konumunda ama böylesi önemli ve hassas bin konuda bir Çeçenistan bile olamadık.

Allah’ın Resulü Hz. Muhammed (sav) e yapılan bu densizliği adam gibi kınayıp protesto edip sahip çıkamadık.

Üç beş kendini bilmeze canları istediği gibi fikir özgürlüğü adı altında basın özgürlüğü diyerek her istediklerini yapacaklarını sananlara meydanı boş bırakamayız

Türkiye cumhuriyeti başbakanı Ahmet Davutoğlu nasıl ki Paris’teki yürüyüşe katıldı terörü lanetledi ise

Şimdi

Ülkesinde Charlie Hebdo dergisinin son sayısında Hazreti Muhammed’in sözde karikatürünü yayınlamasını milyonların katılımı ile protesto etmeli

Paris’te yapılan dünya liderleri yürüyüşünde 12 kişinin öldürülmesi yani terörü Protesto etti. Dünya liderleri Charlie Hebdo dergisinin son sayısında Hazreti Muhammed’in sözde karikatürünü yayınlamasını protosto etti mi?

Türkiye sözde değil özde bu olayı milyonlarca vatandaşın katılımı ile protesto etmeli ve dünya liderlerine şu mesajı vermelidir

İSLAM KARDEŞİLK DİNİDİR

HZ.MUHAMMED (SAV) ALLAH’IN RESÜLÜ

TÜM İNSANLIĞA GÖNDERİLMİŞ BARIŞ ELÇİSİDİR

IRKI RENGİ DİLİ NE OLURSA OLSUN

İNANAN TÜM MÜSLÜMANLARIN

SEVGİLİSİ VE BAŞ TACIDIR

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YOLCUOĞLU KUTSAL TOPRAKLARDA
YOLCUOĞLU KUTSAL TOPRAKLARDA
BU KARAR GEÇERLİ Mİ?
BU KARAR GEÇERLİ Mİ?