ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 855 kez okundu.
Advert


ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Akyazı Belediye Meclisi sondan bir önceki toplantısını yaptı. Hasan Akcan tarafından yönetilen Şubat ayı toplantısına AK Partiden Çetin Sarı, Uğur Kılıçoğlu, Kemal Kaliç, Emrullah Kut, Mehmet Öztürk v e Naci Çavdar, MHP’den de Murat Öz mazeretleri olduğu gerekçesiyle katılmadılar.

Gündem Maddeleri

 

Gündemin 1.maddesi

Kuzuluk Mahallesinde bulunan İhlas Kaplıca Evleri Sitesi mükelleflerine ait 2019 yılı Emlak ve Çevre Temizlik vergisinin toptan İhlas A.Ş. tarafından Belediyeye ödenmesi ile ilgili olarak düzenlenecek olan protokol yapma yetkisi Belediye Başkanı Has an Akcan’a verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 2.maddesi

Akyazı Yeniorman Mahallesi kırsal yerleşim alan sınırları içerisinde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifi ile ilgili olarak hazırlanan raporun İmar Komisyonundan geldiği şekli ile kabul edilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3.maddesi

Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş. faaliyetleri kapsamında elektrik dağıtım tesislerinin trafo yerlerinin işlenmesine yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar plan teklifine ilişkin raporun İmar Komisyonundan geldiği şekli ile kabul edilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

 Gündemin 4.maddesi

Kocaeli Kültür Varlıklarını Koruma Kurul Bölge Müdürlüğüne ait kurum görüşüyle ilgili olarak Vakıf Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ilişkin İmar komisyonundan gelen rapor geldiği şekliyle oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5.maddesi

Vakıf Mahallesi 1/1000 ölçekli uyulama imar planının askıda bulunduğu süre içinde yapılan itirazlara ilişkin meclise gönderilen İmar Komisyonu raporunun geldiği şekliyle oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 6.maddesi

Ülkü Ocakları Derneği tarafından talep edilen Alpaslan Türkeş ve Halit Çotur isimlerinin İlçenin güzide ve müsait yerlerine verilmesi teklifi görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi. Bu gündem maddesi üzerine söz alan MHP’li Meclis Üyesi Abdullah Hikmet Kurt da Yeni C ami semtinde bulunan Cevat Ayhan parkına Alpaslan Türkeş, Yeni Mahallede bulunan parka da Halit Çotur isimlerinin verilmesini talep etti. Bu talep üzerine konuşan Belediye Başkanı Has an Akcan Alpaslan Türkeş’in Türk siyasi hayatında önemli bir yere sahip ve Halit Çotur’un da Akyazı’nın bir evladı olduğunu belirtti ve  İmar Komisyonumuz bu talebinizi dikkate alacaktır şeklinde Abdullah Hikmet Kurt’a cevap verdi.

Gündemin 7.maddesi

Bu madde atanan Belediye Başkan yardımcıları ile ilgiliydi. Başkan Akcan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. Maddesi gereğince Mustafa Tonyalı (Tekraren) Belediye Mali İşler Müdürü Veysel Cengiz ile Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Selda Aksima’nın Belediye Başkan yardımcılıklarına atandıkları hususunda Meclise bilgi verdi.

Gündemin 8. Maddesi

AK Belde A.Ş. ye ait üzerinde kamu yararı bulunmayan Kaymakçılar Mevkii  578 ada, 1210 parsel A blok 1.kat 6 No.lu, B blok zemin kat 3 No.lu, E blok 1. Kat 3 No.lu bağımsız bölümü olan gayrimenkullerin AK Belde A.Ş. nin bankalardan talep edeceği kredi işlemlerine esas olmak üz ere ipotek verilmesine ilişkin bu madde toplantıya katılan AK Partili Meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.

MHP’li üyeler bu maddeye hayır oyu verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BENİ RAHATSIZ EDEN İŞTE BU
BENİ RAHATSIZ EDEN İŞTE BU
MHP VE HALİT ÇOTUR
MHP VE HALİT ÇOTUR