ALİ ÖZ: BELEDİYEMİZ BİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTI

ALİ ÖZ: BELEDİYEMİZ BİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTI

ALİ ÖZ:  BELEDİYEMİZ BİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTI
ALİ ÖZ:  BELEDİYEMİZ BİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTI
Bu içerik 1126 kez okundu.
Advert

ALİ ÖZ:

BELEDİYEMİZ BİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTI

Akyazı Yağcılar mahallesi muhtarı Ali Öz  sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklama ile Akyazı belediyesinin  son beş yıl içinde hizmet yönünden üvey evlat muamelesi yaptıklarını söyledi.

 

İŞTE ÖZ’ÜN AÇIMLAMASI
YAĞCILAR MUHTARLIĞI AKYAZI

Herkese açık

26 Oca, 13:47

 

Belediyemiz bize üvey evlat muamelesi yaptı
Akyazı’ya bağlı Yağcılar Mahallesi Muhtarı Ali Öz son 5 yıl içinde Akyazı Belediyesinden hizmet alamadıklarını söyleyip adeta feryat ediyor. “Hizmet fakiriyiz” diyen Muhtar Ali Öz Akyazı belediyesinin bu 5 yıllık zaman diliminde kendilerine üvey evlat muamelesi yaptıklarını da söyledi.

Cevat Ayhan abimizin mekanı inşallah cennet olur
Özellikle Mahalle yollarının adeta birer köstebek yuvası haline geldiğinin altını çizerek Allah merhum Cevat Ayhan büyüğümüzden razı olsun. Allah onun mekanını cennet eylesin. Mahallemizin ortasından geçmekte olan ana yolumuzu karayolları ağına aldırmamış olsaydı bugün ana yolumuzda Mahalle yollarımız gibi olacaktı onun için merhum büyüğümüze ne kadar dua yapsak azdır dedi ve konuşmasına şöyle devam etti “ Yağcılar Mahallesi olarak sıkıntımız sadece yollarımız değil. Kanalizasyonumuz olmadığı için alt yapı sorunumuz var. Bu asırda böyle bir sorun hiç olmaması lazım ama maalesef bizde var. Mahallemizle İlçe Merkezimiz arasında 2 Km. bile yok. Buna rağmen bu sıkıntı var. Ayrıca doğalgazımız yok. Altındere’ye verileceği söylenen doğalgaz şayet bize de verilmezse Mahallemizden geçişine asla izin vermeyeceğiz. Bunun bilinmesini istiyorum.”

Deremiz temiz hale getirilmeli
Muhtar Ali Öz Mahallelerinden geçmekte olan yağcılar deresinin geçmişte tertemiz aktığını, içilebilir durumda olduğunu ve kendi Mahalle çocukları ile birlikte Akyazı’dan gelen çocukların her gün yüzebildikleri bir dere olduğunun altını çizerek, bugün ise pislikten geçilemiyor. Bırakın o suyu insanların içmesini hayvanlarımıza bile içeremiyoruz. O nedenle bu suyumuzu kirletenlerin bulunup cezalandırılmalarını ve eskiden olduğu gibi tekrar suyumuzun temiz halde akmasının sağlanmasını yetkililerden bekliyoruz dedi.
Aynı dere üzerinde oluşan şelaleden yararlanmak suretiyle alan üzerinde mesire yeri yapılabileceğini bu durumdan bütün insanların faydalanabileceklerinin de altını çizen Muhtar Ali Öz, şu an itibarıyla bahse konu olan bu alanımız üzülerek ifade etmeliyim ki, sarhoşların ayyaşların mekanı hali gelmiş durumda. Ne yaptıysak onlardan kurtulamadık. Güvenlik güçlerimizden isteğimiz o sarhoş ve ayyaşlardan Mahallemizin ve o alanın temizlenmesidir dedi.

Yaya yolu istiyoruz
Mahallemiz gerçekten tam bir ifadeyle hizmet fakiri bir Mahalle konumundadır. Mahallemiz sınırları içinde bulunan iki köprü arasında kalan bölümde yaya yolu yapılması gerekiyor. Çünkü yayalar trafiği hayli yoğun olan bu bölgede yürümekte zorlanıyorlar ve tehlike içinde yürümek istemiyorlar diyen Muhtar Ali Öz, hayati önem arz eden bu sorunun can kaybı yaşanmadan çözüme kavuşturulmasını beklediklerini söyledi.

SASKİ ve SEDAŞ’tan memnunuz
Nasıl ki şikayet ettiğimiz kurumların isimlerini zikrederken, memnun olduklarımızdan da bahsetmemiz ve onların isimlerini de kamu oyuyla paylaşmamız lazım diyen Yağcılar Mahalle Muhtarı Ali Öz, SASKİ ile SEDAŞ’ı memnun oldukları kurumlar arasında saydı ve Mahallelerine getirdikleri hizmet içinde onlara teşekkür etti.

Bu açıklamam bir seçim yatırımı değildir
Herkes biliyor ki 31 Mart tarihinde Mahalli seçimleri yapacağız. Ben şu an Mahalle Muhtarıyım. 31 Mart seçimlerinde de tekrar adayım. Ancak yaptığım açıklamaları hiç kimse bir seçim yatırımı olarak görmesin ve mazeret gösteriyorum zannetmesin. Ben bu tür açıklamaları 5 yıllık Muhtarlık dönemimde bir hayli yaptım. Ayrıca benim seçim kaygımda yok. Benim asıl amacım yapamadıklarımı ve getiremediğim hizmetleri neden yapamadığımı ve neden getiremediğimi Mahalle sakinlerimle paylaşmaktır. Bunun da altını mutlaka çizmek isterim dedi ve görevde bulunduğu süre içinde kendisine her türlü desteği veren basın mensuplarına teşekkür ederek açıklamasını tamamladı.

Yağcılar küçük bir Mahalle
Akyazı’ya bağlı olan Yağcılar Mahallesi İlçenin hem alan bakımından hem de nüfus bakamından küçük Mahallelerinden biri. Yağcılar Mahallesinde 230 hane var ve nüfusu 975. Seçmen sayısı ise 700.

YAĞCILAR MAHALLESİ MUHTARI
ALİ ÖZ 0533 524 99 63

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYIP DÖRT MİLYON TL İÇİN MÜFETTİŞ GELİYOR
KAYIP DÖRT MİLYON TL İÇİN MÜFETTİŞ GELİYOR
TOPLANTIDA AS AKYAZISPOR’A  100.000.00 TL VERİLMESİ KARARI ÇIKTI
TOPLANTIDA AS AKYAZISPOR’A 100.000.00 TL VERİLMESİ KARARI ÇIKTI