AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL’DE ‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ SERGİSİ

AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL’DE ‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ SERGİSİ

AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL’DE   ‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ SERGİSİ
AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL’DE   ‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ SERGİSİ
Bu içerik 987 kez okundu.
Advert

AKYAZI NİLÜFER HATUN MTAL’DE 

‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ SERGİSİ

 

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ isimli sergisi açtı.

 

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Sanat ve Tasarım  Alanı  ile  Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı   11. Sınıf öğrencileri  Bölüm öğretmenleri Dilek ATEŞ, Turgay ÇAKIR ve Ela ÇELİK rehberliğinde kendi okulları içerisinde ‘SANATIN GENÇ YÜZLERİ’ isimli sergisi açtı.

 

Açılan sergide Sanat ve Tasarım  Alanı  ile  Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı   öğrencileri kendi yüzlerini tuvale aktararak kazandıkları yeterlilikleri gösterme fırsatı bulmuşlardır. Ayrıca farklı teknik ve yöntemler kullanarak yaptıkları bu çalışmalarla renk uyumu, kompozisyon ve daha pek çok sanatsal unsuru kavramışlardır.

 

Sanat ve  Tasarım Alanı öğretmenleri Dilek ATEŞ ve Turgay ÇAKIR ‘Tüketici ihtiyaçlarının değiştiği günümüzde Sanat - Tasarım Ve Grafik Alanında istihdam edilecek bireylere tasarım, resim ve grafik alanlarında mesleki yeterlilik kazandırmak büyük önem taşımaktadır. Bizler de öğrencilerimizin öncelikle kendi alanları ile ilgili mesleki yeterliliklerini kazanmalarını ve sanatsal bakış açılarının farklılaşmasını, gelişmesini amaçlıyoruz’ dedi.

 

Grafik ve Fotoğrafçılık Alanı öğretmeni Elanur ÇELİK ise ‘Sanat  ve  Tasarım ile Grafik ve Fotoğrafçılık  Alanlarına ilişkin olarak saptanan mesleki yeterlilikler, hazırlanan öğretim programlarının ve modüllerin temel dayanağıdır. Sanatsal yaratıcılığı mesleki eğitimle desteklenen her bir öğrencimiz yeterliliklerini geliştirerek bunları sergileme fırsatı bulmakta ve bu doğrultuda yetiştirilen bireyler ise geleceğin genç sanatçı adaylarıdır’ dedi.

 

Okul Müdürü Sebiha YAZICI, sanatsal faaliyetlerin ve etkinliklerin öğrencilerini motive ettiğini, öğrencilerinin hem derslerine hem de mesleki alanlarına karşı daha fazla ilgi duymalarını sağladığını belirterek Nilüfer  Hatun MTAL Ailesi olarak her zaman bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/0cdf05a9b2.jpg">

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500