MUHTAR RÜSTEM BİLGİ'NİN İHBARIYLA DEREDEN SU NUMUNESİ ALINDI.

MUHTAR RÜSTEM BİLGİ'NİN İHBARIYLA DEREDEN SU NUMUNESİ ALINDI.

MUHTAR RÜSTEM BİLGİ'NİN İHBARIYLA  DEREDEN SU NUMUNESİ ALINDI.
MUHTAR RÜSTEM BİLGİ'NİN İHBARIYLA  DEREDEN SU NUMUNESİ ALINDI. akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 701 kez okundu.

MUHTAR RÜSTEM BİLGİ'NİN İHBARIYLA

DEREDEN SU NUMUNESİ ALINDI.
Akyazı ilçesinde Küçücek Deresinde, suyun rengi atıklar nedeniyle beyaza döndü.

Edinilen bilgilere göre, Akyazı ilçesi Küçücek Deresi'nin rengi atıklar sonucu beyaza döndü. Sabah deredeki kirliliği fark eden bir vatandaş durumu Akbalık Mahalle Muhtarı Rüstem Bilgi'ye bildirdi.

Muhtarın ihbarı üzerine Çevre Şehircilik Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürlüğü ve jandarma ekipleri derede inceleme yaptı. Dereden incelenmek üzere su numunesi alındı.


FABRİKA YÖNETİCİLERİNE SESLENİYORUM.
Muhtar Rüstem Bilgi, yaptığı açıklamada, dereye atığın bir fabrika tarafından boşaltılmış olabileceğini ileri sürdü. Dereden hayvanların su içtiğini aktaran Bilgi, “Bölgede birçok fabrika var. Dere bembeyaz köpük şeklinde akıyor. Yazık hayvanlar bu dereden su içiyor. Buradan hayvan su içerse ne olur? Sorumlular hakkında gereğinin yapılacağını düşünüyorum. Vatandaşlarımız duyarsız kalmasınlar. Burada çocukluğumuz geçti. Bu derede insanlarımız balık tutuyordu. Hala balık tutmaya çalışıyorlar. Derenin halini görüyorsunuz. Fabrika yöneticilerine sesleniyorum. Arıtmalarınızdan suları geçirin, böyle dereye salmayın. Lütfen değerlerimize sahip çıkalım. Bunun ne olduğunu tespit ettireceğiz. İnşallah devletimizin gereğini yapacağına inanıyorum” dedi.

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/4201aebcd7.jpg">

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
20 MİLYON EURO NE OLDU
20 MİLYON EURO NE OLDU