Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

AKYAZI KONUŞUR SAPANCA YAPAR

AKYAZI KONUŞUR SAPANCA YAPAR

AKYAZI KONUŞUR  SAPANCA YAPAR
AKYAZI KONUŞUR  SAPANCA YAPAR akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 857 kez okundu.
Advert

 

AKYAZI KONUŞUR

SAPANCA YAPAR

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, teleferikle ilgili olarak, “Projemizin yapı ruhsatını imza altına almış bulunmaktayız. Tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi

Sapanca Belediyesi ile Bursa Teleferik A.Ş. ve Teleferik Holding A.Ş. iş ortaklığı arasında teleferik sözleşmesinin yapılmasının ardından yapı ruhsatı için imzalar atıldı. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, projenin detayları hakkında bilgiler verdi. Projenin 2 bölümünün bulunduğunu belirten Yılmazer, “Sapanca Teleferik Projemizin bu gün yapı ruhsatını imza altına almış bulunmaktayız. Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi’nde bulunacak olan alt istasyon binası zemin +1 kattan oluşacak. Bu binamız yaklaşık 600 metrekare taban alanlı olup, içerisinde biniş-iniş platformu, idari ofisler, yönetim ofisleri ve mescit, tuvalet, büfeler ve teknik alanlar yer alacak” dedi.
KENDİ TRAFOSU KURULACAK
Projenin hazırlanırken çevreye ve doğaya zarar vermemesi için tüm detayların düşünüldüğünü söyleyen Yılmazer, “Bin 500 metrelik hat üzerinde istasyon çıkış direkleri hariç 6 adet taşıyıcı dikilecek. Direklerin yüksekliği, hattın geçtiği alanda ağaçların kesilmemesi için en yüksek direk olan 47 metre olarak tasarlandı. Tesis kendi trafosunu kurarak orta gerilim hattından enerji alacak. Hiçbir şekilde şehir şebeke elektriğine olumsuz etkisi olmayacak. Elektrik kesintilerinde sorun olmaması için üst istasyonda tüm tesisin ihtiyacını karşılayacak bir jeneratör bulunacak. Teleferik vagonları tamamen şeffaf olacak ve bünyesinde bulunan güneş enerji panelleri sayesinde led ışık ile aydınlatılacak. Gündüz şeffaf oluşu ve gece aydınlatılması ile şehre güzel bir siluet katacağını düşünüyoruz. Trafik yönünden sorun çıkmaması için otoparklar planlandı. Yol kenarları ve diğer alanlar belediyemiz tarafından denetim altında tutulacak” diye konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500