Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

NİLÜFER HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UYGULAMA ANAOKULU ‘’YUMURTAM KULUÇKADA’’ PROJESİ

NİLÜFER HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ UYGULAMA ANAOKULU ‘’YUMURTAM KULUÇKADA’’ PROJESİ

NİLÜFER HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  UYGULAMA ANAOKULU   ‘’YUMURTAM KULUÇKADA’’ PROJESİ
NİLÜFER HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ  UYGULAMA ANAOKULU   ‘’YUMURTAM KULUÇKADA’’ PROJESİ akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1128 kez okundu.
Advert

NİLÜFER HATUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

UYGULAMA ANAOKULU

 ‘’YUMURTAM KULUÇKADA’’ PROJESİ

Uygulama Anaokulu  Minik Öğrencilerinin,  Sorumlu Müdür Yardımcısı Nadir SÖNMEZ öncülüğünde başlatmış oldukları  ‘’YUMURTAM  KULUÇKADA’’                       projesi kapsamında  Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alan  Şefi Şadiye Elif  ARAS  bölüm öğretmenleri Bahriye KOÇ, Nurdan YILMAZ, Rukiye ÖZBAY ,Okul Öncesi Öğretmenleri Ali ÇALIŞKAN ve Lamia NEZGİTLİ ŞEKER , birlikte hazırladıkları projeyi, Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan HACIEYÜPOĞLU’ nun   farklı türlerde tavukların bulunduğu tavuk çiftliğindeki yumurtalar alınarak 27.11.2018 günü kuluçkaya yatırılıp civcivlerin çıkması beklendi.

Minik Öğrencilere kuluçka yumurtaları teslim edildikten sonra, sabırlı bir bekleyiş süreci başladı. İlgi ve merakla yumurtalarının takibini yapan minikler, 21 günün sonunda civcivlerine kavuştular. Ardından kendileri için hazırlanan yuvalara yerleştirilen civcivler, öğretmenlerinin rehberliğinde   minik öğrenciler tarafından takip edildi. .Bu proje ile   Uygulama Anaokulu öğrencileri  hem süreç hakkında bilgi edindiler hem de sorumluluk duygularını geliştirdiler.

Okul Müdürü Sebiha  YAZICI  bu tarz örnek projelerin tüm  okul öncesi eğitim kurumlarında da uygulanması gerektiğini vurguladı.  

.  

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKCAN YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI  YAPTIĞI AÇIKLAMADA  YILDIZ KONUTLARI NEDEN YOK
AKCAN YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI YAPTIĞI AÇIKLAMADA YILDIZ KONUTLARI NEDEN YOK
AKCAN AKYAZI HALKINI NAMERT İLAN ETTİ
AKCAN AKYAZI HALKINI NAMERT İLAN ETTİ