ATSO, ATB, SATSO VE STB HEYETİ ANKARA’DA

ATSO, ATB, SATSO VE STB HEYETİ ANKARA’DA

ATSO, ATB, SATSO VE STB HEYETİ ANKARA’DA
ATSO, ATB, SATSO VE STB HEYETİ ANKARA’DA
Bu içerik 774 kez okundu.
Advert

ATSO, ATB, SATSO VE STB HEYETİ ANKARA’DA

Akyazı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar,  Akyazı TB Başkanı A.Şener Bayraktar Sakarya TSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya TB Başkan Vekili Nizamettin Sarı, Meclis Başkanları  Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterlerden  oluşan Sakarya heyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sakarya Milletvekillerini ziyaret etti. Milletvekillerine hayırlı olsun temennilerini ileterek görevlerinde başarılar dilediler. Heyet Sakarya Milletvekillerine ziyaret esnasında Sakarya adına yapılan çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Sakarya Milletvekilleri; Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek,  Engin Özkoç, Levent Bülbül, Ümit Dikbayır’ı ziyaret eden heyet, milletvekillerine yeni görevlerinde başarılar dileyerek Sakarya ile ilgili işbirliği ve güç birliği talebinde bulundular.

Sakarya Heyeti, TBMM’de AK Parti Sakarya Milletvekilleri; Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek Sakarya heyeti ile müşterek  görüşmede bir araya geldi.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar konuşmasında üzerine basa basa  Sakarya Milletvekillerimize ve Grup Başkanvekillerine ilimizde çarpık sanayileşmenin önüne geçmek adına OSB’lerin önemine değinerek “Biz Akyazı bölgesinde çarpık sanayileşmenin önüne geçmek istiyoruz. Bu da ancak Organize Sanayi Bölgeleri ile mümkün olacaktır.

 Ayrıca ilçemizde kaplıcalara bağlı sağlık turizminin gelişmesi ve aktifleştirilmesi için de çalışmalar yapmak hedefindeyiz. Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası  olarak TOBB ve Turizm Bakanlığı nezdinde  yapmış olduğumuz girişimler neticesinde   İlçemiz Salihiye, Bıçkıdere, Taşburun,Kuzuluk ve Şerefiye Mahalleleri ,   Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 16/11/2006 tarihli ve 184175 sayılı yazısı üzerine, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu'nun 3 üncü maddesi ile 16/4/2004 tarihli ve 2004/7253 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile Turizm Merkezlerinin Belirlenmesine ve İlanına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre, Bakanlar Kurulu'nca 04/12/2006 tarihinde turizm teşvik bölgesi olarak ilan ettirdik.

Başkan Bayraktar 1997 yılında Kuzuluk Mahallemize İhlas A.Ş. tarafından yapılan devremülklerden sonra ilçemize termal turizm adına bir çivi dahi çakılmamış, Termal kaynak sularımızın bol olmasına ve yatırım teşviklerinin olmasına rağmen kuvvetli yatırımcılar ilçemize getirterek yatırım yapmaları sağlanmamıştır.  İlçemiz sınırlarına yakın Taşkesti ilçesinde Termal devremülkler, 5 yıldızlı oteller yapılarak büyük canlılık sağladığı halde, Akyazı’ya yatırımcı bulup 5 yıldızlı oteller, Kür, rahabilitasyon, fizik tedavi merkezleri ve  büyük devremülkler yaparak ilçe ekonomimizi canlandıramadık. İlçemiz Adapazarı ve Serdivan ilçelerinden sonra nüfusu en kalabalık, ekonomik gelir seviyesi yüksek ilçe olmasına rağmen her konuda hizmet fakirliği çekmektedir. Sayın Vekillerimizden özellikle Akyazı’ya desteklerini vererek yapılması planlanan hizmetlerin getirilmesinde özveri göstermelerini talep etmekteyiz.

Bayraktar ayrıca, bölgedeki seracılığı geliştirmek ve düzenli bir şekilde yürütmek için yaz kış üretim yapan Termal Sera Organize Sanayi Bölgesi oluşturmanın önemli olduğuna da dikkat çekti.

Akyazı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şener Bayraktar da Sakarya’nın sahip olduğu avantajları yeterince değerlendiremediğine vurgu yaparak “Sakarya olarak kozmopolit bir yapıya sahibiz. Mevcut kültürel farklılıklarımızı avantaja dönüştürerek doğru bir yere kanalize etmeliyiz. Hepimiz alt kültürlerimizden önce Sakaryalı olmalıyız. Aidiyet duygumuzu güçlendirmemiz gerekli.” dedi.

Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Bayraktar Ayrıca, tarımsal ürün çeşitliliği ve kalitesi açısından Sakarya’nın oldukça yüksek bir potansiyele sahip olduğunu dile getirerek tarım ürünlerinin doğru ve verimli bir şekilde değerlendirilebilmesi için işbirliği çerçevesinde gayret edilmesi gerektiğini ifade etti.

  Sakarya Ak Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise söz konusu ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek “Burada Sakarya’yı temsil eden makamlar bizim olduğu kadar, siz Sakaryalıların da makamlarıdır. Şehrimizi gelişmesi ve geleceği adına sürekli iletişim ve istişare halinde olmak önemlidir. Şehrimizle ilgili hayallerimiz, planlarımız olmalı.  Bu planları birlikte hayata geçirebilmeliyiz. Sakarya gerçekten çok münbit bir şehir.  İlimizin ve ülkemizin kıymetini bilmeli potansiyelinin farkında olmalıyız. Ülkemiz ayrıca,  hem insanlığı hem islamiyeti dengeli olarak yaşayan bir ülke.  Bu bilinçle öncülük etmeliyiz.

Sakarya Ak Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu ise,  Sakarya ciddi bir potansiyeli barındırıyor.  Tarımdan turizme, müteşebbisinden, zengin coğrafyasına kadar oldukça güçlü bir iliz.  Bu zenginliği en iyi şekilde kullanmak artık çok ortaklı ve işbirlikçi bir kültürle mümkündür. Şehrimizde ortaklık kültürünü geliştirmeli, kurumsallaşmalı, stratejik plan yapabiliyor olmalıyız. Kısa vadeli hesaplar ve çıkarlarla değil uzun vadeli planlamaları sürdürebilmemiz lazım. Sakarya’nın bu anlamda çok iyi bir mutfağı var.” diyerek başarılı çalışmalar yapacaklarına inandıklarını ifade etti.

Ak parti genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Sakarya’mıza ilişkin meseleleri zaman zaman konuşmalıyız. Birlikte karar alıp takip ederek sonuca ulaşmalıyız. El birliği ile ilimizin menfaati için çalışmak ve takip etmek bizim görevimiz.” diye konuştu

Sakarya Heyeti Cumhuriyet Halka Partisi Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek  “ATSO, SATSO,ATB ve STB, gibi meslek odaları birer okuldur. Farklı görüşlerde olmalarına rağmen bir kentte nasıl bir araya gelinir, nasıl birlikte hareket edilir bunun öğretisini yapan bir yer. Orada görev yaparken öğrendiğim şeyler ülkeme ve milletime hizmetim açısından beni çok donanımlı hale getirmiştir. Bizim amacımız TBMM’ de, Sakarya’yı temsil etmek. Bunu elimizden geldiği kadar laikiyle yapmaya çalışıyoruz. Eksiğimiz olduğu zaman hem sivil toplum örgütleri hem de meslek odaları yardımcı oluyor.

İşveren olmadan emekçi olmaz. İşveren olacak, üretecek, istihdam sağlayacak, ülkeye katkıda bulunacak. Sadece sağladığı istihdamla katkısıyla değil dünya pazarındaki yeriyle de bir noktaya gelecek ondan sonra belli bir aşamaya gelir. Siyasilerin vazifesi ‘ben üretiyorum’ diyen insanların eşit rekabet koşullarında dünya da yarışabilmelerini sağlamak. Bir ülkenin iş dünyası sıkıntıdaysa o ülkenin kendisi sıkıntıda demektir” diye konuşarak iş dünyasının önemine değindi. 

Sakarya İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır ise Ben şuna inanıyorum bir olursak güçlü oluruz. Bunun iktidarı, muhalefeti yok biz bir olursak güçlü oluruz. Ben bu çalışmanın faydalı olacağına inanıyorum. Bizim kuvvetli bir lobi yapmamız lazım bunun için de ben ve teşkilatım emrinizdeyiz. Sakarya siyasette ve sivil toplum kuruluşlarının temsiliyeti açısından güçlü bir şehir. Bunu değerlendirmemiz lazım. Birlikten güç doğar bunu hissetmemiz lazım elimizden ne geliyorsa yaparız. Sizlerin de Sakaryalı olarak burada bir odası olduğunu unutmayın” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Levent Bülbül de “Biz Sakarya’ nın geleceğiyle alakalı, menfaatine olan her şeyi siyasetin üstünde görmek istiyoruz Bu eğilim ve kararlılıktayız. Bir Sakaryalı olarak, Sakarya için nasıl bir inisiyatif almamız gerekiyorsa hangi makamda, hangi ölçüde, hangi seviyede ne olursa olsun beni her zaman siz yanınızda görün ve görecekseniz de. Biz şehrimizi çok seviyoruz.  Benim başka bir memleketim yok. Ben Sakaryalıyım. Sakarya’nın gerek tarımla alakalı sıkıntılarını, gerek sanayisiyle alakalı, şehirleşmesiyle alakalı durumlarını yakından takip ediyor çözümüne yönelik gayret ediyoruz. Milletin menfaatleri söz konusu olunca nefsimizi alta alırız.” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500