KEREMALİ HES’İN SANTRAL BİNASININ KABA İNŞAATI TAMMALANDI

KEREMALİ HES’İN SANTRAL BİNASININ KABA İNŞAATI TAMMALANDI

KEREMALİ HES’İN SANTRAL BİNASININ  KABA İNŞAATI TAMMALANDI
KEREMALİ HES’İN SANTRAL BİNASININ  KABA İNŞAATI TAMMALANDI akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 617 kez okundu.

KEREMALİ HES’İN SANTRAL BİNASININ

KABA İNŞAATI TAMMALANDI

Keremali HES’in santral binasının kaba inşaatının tamamlandığını dile getiren Keleş, “Çatı montajı ve çevre düzenlemesi devam ediyor” dedi

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından şehre kazandırılacak olan Keremali HES’te devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş, “Akyazı’nın 5 mahallesine ve ihtiyaç duyulan durumlarda merkezine de Keremali Dağı’nın bin 236 metre yükseklikte yer alan kaynaklarından birinci sınıf içmesuyunu ulaştırmak için 16,5 kilometre uzunluğundaki hattı tamamladık. Bu hattımız vasıtasıyla cazibe ile alacağımız suyun gücünden yararlanmak için ise Keremali HES’i inşa ediyoruz” diye konuştu.
TÜRBİN MONTAJI
Keleş, “Keremali HES’te santral binasının kaba inşaatı tamamlandı. Çatı montajı ve çevre düzenlemesi devam ediyor. Mekanik imalatları ve türbin montajını da en kısa süre içerisinde tamamlayarak tesisimizde enerji üretmeye başlayacağız. Keremali HES ile yılda 4 milyon kilovata kadar enerji üretebileceğiz. Çevreyi önceleyen bir kurum olarak temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırımlarımızı sürdürecek, şehrimizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

a href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/cbc71e6775.jpg">

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
DURMAK YOK SATMAYA DEVAM
20 MİLYON EURO NE OLDU
20 MİLYON EURO NE OLDU