ATSO’ DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TAM DESTEK

ATSO’ DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TAM DESTEK

ATSO’ DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TAM DESTEK
ATSO’ DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TAM DESTEK akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 751 kez okundu.
Advert

ATSO’ DAN ENFLASYONLA MÜCADELEYE TAM DESTEK

 

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, enflasyonla mücadele etmek için topyekun hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Başkan Bayraktar, yaptığı açıklamada,  fiyat istikrarının makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biri olduğunu ifade etti. 

 Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde ettiğini, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesinin sağlandığını vurgulayan Bayraktar; "

 Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir" dedi.

 

"İNANCIMIZ TAM"

 Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Bakan Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli bulduklarını ve desteklediklerine dikkat çeken Bayraktar, şunları kaydetti; "

 Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki,bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır."

 

"DESTEK ÇAĞRISI"

 Akyazı Ticaret ve Sanayi  Odası olarak tüm oda ve üyelerinin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını beklediklerini anlatan Bayraktar; "İnanıyorum ki, Akyazı ilçesi  olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız. Enflasyonla topyekun mücadeleye katılarak en az  yüzde 10 indirim yapmak  isteyen üyelerimiz için bastıracağımız stickerları odamızdan temin ederek mağazalarınıza asmak suretiyle  mücadeleye destek verebilirsiniz" diye konuştu. 

href="http://www.akyazihalkinsesi.com//files/uploads/975ea8996b.jpg">

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500