Reklamı Geç
Advert
Advert UMRE Advert

AKYAZI MYO’DA DEVİR TESLİM

AKYAZI MYO’DA DEVİR TESLİM

AKYAZI MYO’DA DEVİR TESLİM
AKYAZI MYO’DA DEVİR TESLİM akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 967 kez okundu.

AKYAZI MYO’DA DEVİR TESLİM

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde yapılandırılma süreci devam ediyor. Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Dr. Öğretim Üyesi ihsan Küçükrendeci, görevi Prof. Dr. Ahmet Tutar’dan devir aldı.

Akyazı MYO’ da gerçekleşen törene Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı Belediye Başkanı ve akademisyenler katıldı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, yaptığı konuşmada görevi devreden Ahmet Tutar’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, İhsan Küçükrendeci’ye de başarılar dileklerinde bulundu. Rektör Mehmet Sarıbıyık, meslek yüksekokullarında ortaya koydukları projelerle Türkiye’ye örnek olan bir yapıyla eğitim verdiklerini söyleyerek “ uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz, hayata geçirdiğimiz işyeri eğitim ve uygulama projeleriyle meslek yüksekokullarını iş ve sanayi dünyasıyla buluşturduk. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik eğitim yöntemlerimizle hem bölgeye hem de eğitime katkılar sağladık. Yeni süreçte  üniversitemiz yerel yönetimlerle ve iş dünyasıyla yakın çalışmaya devam edecek” dedi.

AKYAZI’YA SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Devir teslim öncesi yapılan konuşmalarda Akyazı’ya açılması planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi de gündeme geldi.

Rektör Mehmet Sarıbıyık da Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sağlık turizmini de hareketlendirecek farklı bir yapıyla hayata geçirmek istediklerini vurguladı. Rektör Sarıbıyık “ Açmayı planladığımız fakülte ve bölümleri ihtiyaçlar doğrultusunda hayata geçireceğiz. Temel amacımız öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri, nitelikli, donanımlı bir şekilde mezun olabilecekleri bir eğitim sistemidir. Bilgiyi beceriyle bütünleştiren bir üniversite olacağız. Bu vizyonla, toplumun ve sektörün de üniversiteden faydalanabilmesini sağlayacağız. Akyazı’nın potansiyellerini de dikkat alarak tamamlayıcı tıp alanında bölümler ve uygulamalar açmayı hedefliyoruz. Böylelikle hem Akyazı kazanacak, hem öğrencilerimiz kazanacak, hem de yurt içi ve yurt dışından gelecek insanlar kazanacak” dedi.

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
8.MADDEYE KİMLER OY VERDİ
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN  ATAMALAR
AKYAZI BELEDİYESİNDE YAPILAN ŞAŞIRTAN ATAMALAR