Reklamı Geç
Advert ÇİKOLATA

ANKARA VALİSİ İPTAL ETTİ SAKARYA VALİSİ NE YAPACAK

ANKARA VALİSİ İPTAL ETTİ SAKARYA VALİSİ NE YAPACAK

ANKARA VALİSİ İPTAL ETTİ   SAKARYA VALİSİ NE YAPACAK
ANKARA VALİSİ İPTAL ETTİ   SAKARYA VALİSİ NE YAPACAK akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 1833 kez okundu.
Advert

 

ANKARA VALİSİ İPTAL ETTİ 

SAKARYA VALİSİ NE YAPACAK

Akyazı ekmek zammı ile şok oldu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yıl sonun tadar zam yok demesine rağmen ekmeğe yapılan zam tepkiyle karşılandı geçen hafta içinde Ankara da ekmeğe yapılan % 25 lik zamma Ankara valisinin müdahale etmesi ve zammı  durdurulmasından sonda akyazı halkı da Sakarya valisinin bu zamma dur demesini bekliyor

 

 

ZAM AHBERİ

AKYAZI’DA EKMEK ZAMLANDI

Akyazı'da ekmek fiyatlarına zam yapıldı.

Akyazı Gıda Maddeleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası, artan maliyetleri gerekçe göstererek ekmek fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere zam yaptı.

 Daha önce 1,5 liradan satılan

300 gram ekmeğin gramajı 260 grama düşürülerek aynı taban fiyattan satılacak.  

350 gram ekmek 2 lira,

700 gram ekmek 4 lira ve

1050 gram ekmek 6 liradan

satılacak.

 

 

İPTAL HABERİ

ANKARA VALİSİ İPTAL ETTİ 

Ankara Valiliği ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcileri arasında yapılan müzakereler sonrası Ankara'da yapılan ekmek zammı iptal edildi.

Ankara Valiliği, Ankara ekmeğin eski tarife üzerinden satılacağını açıkladı. 
Valilikten ekmek fiyatının tarifesinin tespitine yönelik yapılan açıklamada, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin, 25 Eylül 2018 tarihli ekmek fiyat tarifesinin değiştirilmesine ilişkin kararının, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62 inci maddesi hükümleri çerçevesinde, Ankara Valiliği ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcileri arasında yapılan müzakereler neticesinde, 01.10.2018 tarihinden geçerli olmak üzere iptal edildiği belirtilerek eski tarife üzerinden ekmek satışlarının devamına karar verildiği vurgulandı.

(02.10.2018 - 08:32 | Son Güncelleme 03.10.2018 - 10:21 
Cnnturk.com)

                                             ******

BAKANLIK AÇIKLAMASI

EKMEĞE YIL SONUNA KADAR ZAM YOK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, döviz kurlarındaki hareketlilik ve dünyadaki emtia fiyatlarındaki artışların ardından piyasadaki gelişmeleri sabırla takip ettiklerini söyledi.

Söz konusu gelişmeleri speküle eden bazı fırsatçıları gördüğünden açıklama yapma ihtiyacı duyduğunu dile getiren Pakdemirli, un fiyatlarına ilişkin gazete haberlerinden örnekler sundu.

Pakdemirli, bu haberlerde 50 kilogramlık bir çuval unun 95 liradan 175 liraya çıktığına dair ifadeler yer aldığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Yanımda Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Günhan (Ulusoy) Bey de var. Dün kendisinin yaptığı açıklamalar oldu, 'Ben 95 liradan unun çuvalını satacağım, 5 milyon çuvala kadar bunu vereceğim.' dedi. Buna karşın bugün hala bakıyorum spekülasyonlar bitmiş değil. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) olarak ne yaptık? Bakanlığımızca destek olarak TMO 9 Ağustos'tan itibaren buğdayın tonunu bin 100 liradan satmaya başladı ve ekstra stok için de hazırlığımız var. Geçici çözüm olarak da buğday ihracatını sınırlandırdık."

Bugün BİM, A101, Migros, Carrefour, Metro marketleriyle görüştüğünü ifade eden Pakdemirli, "Bu marketler milli duruş sergilediler. Sene başına kadar yani yeni yıla kadar ekmeğin fiyatını artırmayacaklarını açıkladılar. Ben de bunu memnuniyetle karşıladım." diye konuştu.

Pakdemirli, "Fakirin fukaranın ekmeğini fırsat bilip bunu bir şekilde kullanmaya çalışan fırsatçılara sesleniyorum, vatandaşın ekmeğine göz diktirmeyeceğiz. Yeni yıla kadar ekmekte fiyat artışı yok." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Pakdemirli, yaşanan süreçte milli duruş sergileyen tüm paydaşlara teşekkür etti.

SABAH

Tarih: 07.09.2018 16:58:02

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500