Advert çoruhlu

VELİLERDEN EYLEM

VELİLERDEN EYLEM

VELİLERDEN EYLEM
VELİLERDEN EYLEM akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 516 kez okundu.
Reklam Advert

 

VELİLERDEN EYLEM

 

10 gündür Milli Eğitim Müdürlüğünde bekliyorlar

 

Liselere Giriş Sınavının (LGS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından puanı yüksek olan fakat istediği okula yerleşemeyen öğrencilerin velilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde eylem başlattı. Velilerin eylemi 10. güne girdi. 

 

Liselere Geçiş Sınavı Yerleştirme Sonuçlarının ardından sınava giren ve tercih yapan öğrenciler istedikleri liselere yerleşemeyince velileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde sorunun çözümü için 10 gün önce eylem başlattı.

Eylemlerini sürdüren veliler, sorunun acilen çözülmesini istedi. 

 

Velilerden Nurettin Koç, tercih yaptıkları halde liseye yerleşemeyen öğrencilerin velileri olduklarını söyledi. Hiç kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini savunan Koç; "Ankara dahil aramadığımız bir yer kalmadı. Hiç kimse bizimle ilgilenmiyor. Çocuklarımız ağlıyor. Bir çocuğumuzun kafasında sedef hastalığı çıktı. Bir tanesi pskolojik tedavi alıyor. Biz 7 kişiyiz. Aslında 110 kişiyiz. 90-95 not ortalaması olan çocuklar şuan meslek lisesinde. Bu çocukların not ortalaması şuanda anadolu lisesinde olan çocukların not ortalamasından çok yüksek. 10 gündür buradayız gerginiz. Burada yeterince imam hatip var. Kimse imam hatibe gitmek istemiyor. Zorla mı göndereceksiniz? Anadolu lisesinde okuyan Suriyeli var. Biz neyi bekliyoruz? Kontejyanı olmayan okula bize bir ay boyunca tercih yaptırdılar. Zaten bunların kontejyanı yokmuş. 'Meslek lisesini seçin geçiş yaparsınız' diyorlar. Ben meslek lisesini seçmem. Okul istiyorum. Suriyelilere okul yapan bana da yapacak. Ben çocuk okutmak istiyorum. Bizi meslek lisesine göndermeye çalışıyorlar. İmam hatipden de soğuduk. " diyerek tepkisini dile getirdi.

 

httpshttps://www.youtube.com/watch?v=eczU6DvCmx0&feature=youtu.be://youtu.be/eczU6DvCmx0

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
NANKÖRLÜK ETMEYİN  BU DESTAN KOLAY YAZILMADI
NANKÖRLÜK ETMEYİN BU DESTAN KOLAY YAZILMADI
20 MİLYON EURO NE OLDU
20 MİLYON EURO NE OLDU