AKCAN AKYAZI’YI PARSEL,PARSEL SATIYOR MU? GÖL PARK 49 YILLIĞINA AKSARTEPE 20 YILILĞINA NİÇİN VERİLDİ

AKCAN AKYAZI’YI PARSEL,PARSEL SATIYOR MU? GÖL PARK 49 YILLIĞINA AKSARTEPE 20 YILILĞINA NİÇİN VERİLDİ

AKCAN AKYAZI’YI PARSEL,PARSEL SATIYOR MU?  GÖL PARK 49 YILLIĞINA  AKSARTEPE 20 YILILĞINA  NİÇİN VERİLDİ
AKCAN AKYAZI’YI PARSEL,PARSEL SATIYOR MU?  GÖL PARK 49 YILLIĞINA  AKSARTEPE 20 YILILĞINA  NİÇİN VERİLDİ akyazihaber@hotmail.com
Bu içerik 3677 kez okundu.
Advert

AKCAN AKYAZI’YI PARSEL,PARSEL SATIYOR MU?

GÖL PARK 49 YILLIĞINA

AKSARTEPE 20 YILILĞINA

NİÇİN VERİLDİ

 

Akyazı belediye başkanı Hasan Akcan son günlerde Akyazı ile ilgili iki önemli mesire alanını birilerine peşkeş çeker gibi Alel acele  kararlar alarak  iddiaya göre GÖLPARK 49 yıllığına verilirken AKSARTEPE sözde ihale ile basit bir projeyle 20 yıllığına veriliyor 

Akcan bu iki mesire alanını

GÖL PARK    49 YILLIĞINA

AKSARTEPE 20 YILLIĞINA 

kişi /kişilere vererek ilçenin geleceğini adeta ipotek altına alıyor

 

EYLÜL ayı belediye meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP meclis üyesi Murat Öz

Aksartepe ile ilgili ilginç ve önemli şeyler söyledi

 

Murat öz

Akcan’a, Kuzuluk Mahallemizde bulunan Aksartepe ihalesinin son günlerde Akyazı’nın gündeminin ilk sırasında yer aldığına dikkat çekerek şu soruyu sordu “ Aksartepe ile ilgili olarak Meclis üyesi arkadaşlarımız tarafından bulunan bir firma tarafından belediyenin kasasından tek kuruş çıkmadan o firma tarafından AB’den temin edilecek olan hibe krediyle yapmayı vaat ettiği ve yapım işlemi biter bitmez de tesislerin Belediyeye devredilmesine ilişkin firma yetkilisinin verdiği teklif neden kabul görmedi.  

Her ne kadar ihalesi yapılmış ta olsa projesi hakkında bilgi vermesi için o teklifi yapan firma yetkilisini meclise davet edebilir ve kendisinden geniş bilgi alabiliriz. Böyle bir projeyle müracaat eden bir firma varken Aksartepe basit bir projeyle neden ihale edildi”

 

Akcan cevaben

 “ Belediye olarak bizim her yaptığımız açıktır ve şeffaftır. Meclisten aldığımız yetkileri en güzel şekilde kullanıyoruz. Bire 5 iş yapıyoruz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Her kurumun mahrem olan hususları vardır. Sorduğunuz sorular mahremiyet taşıyor. O nedenle cevap vermedik. Doğru bildiğimiz yoldan geri adım atmayız. Aksartepe’de de doğru bildiğimizi yaptık. Proje basit bir projedir ama ileride orası daha görkemli bir hale getirilecektir. Tasarruf tedbirleri nedeniyle özel sektör bu tür işlerden elini çekiyor. Onun için bizde açık bir şekilde ihalesini basit bir projeyle yaptık.” Dedi .
 

Murat öz’ün sorusuna

 Akcan’ın verdiği cevap içinde de görüleceği gibi Hasan Akcan yangından mal kaçırır gibi alel acele ne olduğu belli olmayan bir projeyi kabul ediyor ve ihaleye çıkarak 20 yıllığına veriyor.

Akcan verdiği cevap içinde dikkat çeken cümle

 

“Aksartepe’de de doğru bildiğimizi yaptık. Proje basit bir projedir ama ileride orası daha görkemli bir hale getirilecektir.”

Basit bir proje olduğunu beyan eden Akcan ileride orası daha görkemli bir hale getirilecektir diyor

Akcan ne demek istiyor

bu alanı 20 yıllığına verdik ama 20 yıl sonra  bu alan daha görkemli hale getirilecek mi demek istiyor

 

Murat öz’ün sözünü ettiği O firma tarafından AB’den temin edilecek olan hibe krediyle yapmayı vaat ettiği ve yapım işlemi biter bitmez de tesislerin Belediyeye devredilmesine ilişkin firma yetkilisinin verdiği teklif neden kabul görmedi.

 sorusuna Akcan’ın cevap vermemesi dikkat çekti  

kısaca

AKCAN

MURAT ÖZ’ÜN SÖZÜNÜ ETTİĞİ

HİBE KREDİYLE NİÇİN İLGİLENMEDİ

NE YAPIYOR?

NE YAPMAK İSTİYOR!

 

Bana göre bu ihalenin kamu yararına bozulması gerekir diye düşünüyorum Ak parti Sakarya mileltvekilleri il başkanı ilçe başkanı gercekten Ak partili iseler ve Akyazı ilçesini önemsiyorlarsa bu duruma dur demeliler Ayrıca  bu ihalenin teknik ve idari şartnamesinide kamuoyu ile paylaşmaları

 

 

 

 

 

Advert japon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKYAZI BELEDİYESİ BU HALE NASIL GELDİ  İŞÇİ MAAŞLARI NEDEN ÖDENMİYOR
AKYAZI BELEDİYESİ BU HALE NASIL GELDİ İŞÇİ MAAŞLARI NEDEN ÖDENMİYOR
31 MART SONRASI   BEŞ YILIN  GERÇEKLERİ AÇIKLANACAK MI?
31 MART SONRASI BEŞ YILIN GERÇEKLERİ AÇIKLANACAK MI?